Мукачівська міськрада збільшила штат чиновників на 14 осіб

Про це пише

Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”

Депутати – мукачівцям: “ЧЕРЕЗ НАШЕ МАРНОТРАТСТВО НАВІТЬ СОРОМНО ДИВИТИСЯ ВАМ У ОЧІ!”
Під час останньої сесії (30.052024), народні обранці не знайшли нічого кращого, ніж за кошти громади… роздьмухати штат ратуші ще додатково на 14(!) посад, довівши його загальну кількість до рекордних 298!
Вчора 32 “власника акцій” Акціонерного товариства закритого типу “Мукачівська міська рада” зібралися у приміщенні ратуші аби ухвалити низку доволі сумнівних рішень. Не зраджуючи собі коханим, такі збіговиська відбуваються традиційно в останній четвер кожного місяця. І травень в цьому сенсі – не виняток з правил.
Попри те, що всі “акціонери” (які на широкий загал полюбляють називати себе депутатами), є людьми різними (хоча і вельми заможними), останнім часом їхні дії виглядають абсолютно синхронними та цілком передбачуваними.
Приміром, усі вони, ніби за свистком, в сесійній залі зʼявляються рівно за дві хвилини до початку роботи сесії. Потім, ніби чемні учні, швиденько розсаджуються по партам і починають тицяти на зелену кнопочку, ухвалюючи геть усі позиції, які з голосу вносить голова АТЗТ (за сумісництвом – мер міста Андрій Балога). Аби прискорити вкрай монотонну процедуру і, чого доброго, не заснути на робочому місці, “акціонери” дозволяють собі певні “хитрощі” – вони запаковують однотипні питання з порядку денного у “пакети” і у такий спосіб відчутно прискорюють процедуру ухвалення рішень. Без обговорень і навіть не особливо вникаючи у суть самих питань, які виносяться на голосування.
Відтак, немає нічого дивного в тому, що ці зібрання депутатів останнім часом взагалі перестали відвідувати журналісти місцевих телеканалів. Це саме стосується й небайдужих мешканців міста, громадських активістів, військових, волонтерів, захисників тварин та екології.
На жаль, мукачівці остаточно втратили будь-який інтерес до “вариської хижі”, а також до тих питань, які там ухвалюються.
А дарма. Попри цілу купу “серпантинної мішуру”, наші “акціонери” ухвалюють доволі цікаві і неоднозначні рішення, які б ну точно не мають жодної підтримки серед пересічних мукачівців. Або – викликають подив та непорозуміння.
Ну, ось, наприклад, вчора акціонери-депутати внести зміни до рішення 6 сесії від 25 березня 2021 року №290/36-21 “Про встановлення доплат, надбавок та розміру премій Мукачівському міському голові”. Відповідно до цих змін, мер Мукачева тепер має не 55 відсотків набавок до своєї зарплатні, а лише 5. Але що цікаво: цей “сіквестор” жодним чином не позначився на розмірі зарпаатні мера: він як отримував певну суму коштів у нацвалюті, так і отримуватиме її надалі. Копійка до копійки. Чому так?… А все дуже просто: весь “фокус” полягає в тому, що оскільки з травня поточного року посадові оклади чиновників “мало підскочили”, то з наявною 55-відсотсковою надбавкою, зарплатня мера могла б потужним дисонансом відбитися… на його декларації. А воно Андрію вікторовичу треба?… Отож!…
Тим більше, в розмові з автором цього посту пан Балога чесно зізнався, що “в Мукачеві є люди, які значно більше потребують покращення свого фінансового положення”.
Можу припустити, що Андрій Вікторович мав на увазі не стільки тих самих пенсіонерів чи людей, які працюють в школах чи лікарнях, а… таких саме чиновників, як і він сам. Підставою саме для таких припущень, може слугувати пункт №8 вчорашньої сесії міської ради “Про внесення змін у структуру, штат та загальну чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради”. Іншими словами, саме завдяки нашим депутатам-акціонерам, відтепер штатна чисельність ратуші з 284 “штиків” зросла до 298! Ні сьогодні-завтра коштом платників податків (тобто нашим з вами коштом) буде працевлаштовано додатково аж 14(!) “спиногризів”, а це – знову ж такі додаткові витрати зі скарбниці міста, які тільки за друге півріччя поточного року спустошать її аж на два(!) мільйони гривень!
Звичайно, ну хіба “болить” тим депутатам, що грошенята, які могли б піти на першочергові потреби всієї громади, осядуть… в гаманцях новоспечених чиновників! Вважаю, що наша громада має повне моральне право поіменно знати усіх тих депутатів, які ухвалили це ганебне рішення. І за день-два, тільки-но на сайті Му-кради з”являться офіційні протоколи голосувань, портал “МукачевоSOS” їх негайно продублює. Але вже зараз можна припустити, що переважна більшість голосуючих – це саме ті депутати, які минулого року ухвалювали ганебні рішення по стадіону “Аванград”. І якщо тоді ті 24 депутата отримали від громади “жовті картки” (іншими словами – попередження), то тепер, за законом спортивного жанру, вони цілком заслуговують на “червоні”, тобто – на дострокове складання свого депутатського мандату.
Просто, як мені видається (і, напевно, не лише мені а й тисячам тверезомислячим мешканцям міста), якщо цей атракціон нечуваного марнотратства та розтринькування бюджетних коштів не припинити, то за місяць-другий кількісний склад чиновників міської ради невеличкого міста на Закарпатті перетне кількість… славнозвісних 300 спартанців. А з огляду на те, яка сумна доля спіткала цей елітний підрозділ Давньої Греції, якось не дуже хочеться аби на наших можновладців очікував такий самий невтішний фінал…

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *