Мукачівська міська рада розпочала свою роботу з порушень Закону

Мукачівська міська рада розпочала свою роботу з порушень Закону
У четвер 26 листопада, як відомо, відбулося пленарне засідання першої сесії новообраного складу Мукачівської міської ради восьмого скликання.
В урочистій атмосфері голова Мукачівської міської виборчої комісії оголосив результати виборів Мукачівського міського голови та депутатів ради.
Картинка була створена дуже гарна: депутати-чоловіки у новеньких костюмах, жінки – з шикарними зачісками, багато журналістів і фотографи, а з обличчя міського голови не сходила білосніжна посмішка. Але, як виявляється, насправді не все було так прозоро і законно на першій сесії міськради.
 Керівник фракції ПП “СЛУГА НАРОДУ” в Мукачівській міській раді Руслан Ткачук дав оцінку роботи першої сесії.
“Враження, відверто кажучи, двоякі. Після сесії залишився неприємний осад і відчуття того, що міський голова не збирається особливо рахуватися із думкою депутатів ради. Принаймні, із думкою депутатів, які не належать до групи впливу міського голови, на першій сесії рахуватися ніхто точно не збирався” – зазначив Руслан Андрійович.
За словами депутата, порядок денний першої сесії і проекти відповідних рішень депутати отримали лише на самій сесії. Тобто, часу ознайомитися із такими документами у депутатів не було взагалі. А питання, насправді, дуже важливі для міста: обрання секретаря ради та заступників міського голови, затвердження положення про постійні комісії міської ради та їх персонального складу, обрання старост тощо.
Для того, аби забезпечити депутатам міської ради можливість ознайомитися із розданими проектами рішень та підготувати свої пропозиції щодо запропонованих питань, Руслан Ткачук звернувся до міського голови із пропозицією від фракції ПП “СЛУГА НАРОДУ” – оголосити перерву у пленарному засіданні першої сесії міської ради. Але, очевидно, для міського голови настільки важливо було провести через голосування ради кандидатури запропонованих ним секретаря ради та заступників, що у відповідь на пропозицію депутата міський голова лише похитав головою і… не поставив пропозицію Руслана Ткачука на голосування.
А що? Міському голові не потрібні поради, він сам знає як йому проводити сесію).
Наступне важливе питання, яке вчора розглядалося міською радою – затвердження персонального складу постійних комісій міської ради. Руслан Ткачук говорить: “Закон зобов’язує кожного депутата місцевої ради брати участь у роботі постійних комісій, до складу яких він входить. В той же час, у Законі чітко визначено, що депутатські фракції мають право, зокрема, на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях ради. Для того, аби депутатів, обраних до міської ради від ПП “СЛУГА НАРОДУ” включили до складу постійних комісій за професійним принципом, ми звернулись до міської ради із письмовими пропозиціями від нашої фракції. Однак, наші пропозиції знову ж таки ніхто не збирався враховувати. У міську раду мукачівці вибрали п’ятеро депутатів від ПП “СЛУГА НАРОДУ”. У раді створено п’ять постійних комісій. Було би логічно і законно, якби у кожну із комісій увійшло по одному представнику від нашої фракції. Але, логічно і законно – це не про вчорашню сесію.”
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *