Молоді ужгородські журналісти говорили на «Есе про все»

У четвер, 16 травня, на філологічному факультеті УжНУ в прес-клубі молодого журналіста «Медіаперспективи» відбувся третій щорічний конкурс «Есе про все». Учасники заходу, студенти І – ІІІ курсів відділення журналістики, дивували журі та слухачів вражаючими темами своїх творів, які викликали неповторні відчуття: хвилювання,  радість, сміх та здивування.

Засновником такого творчого конкурсу є доцент кафедри журналістики Володимир Тарасюк. Але цьогоріч ініціатива провести«Есе про все» запалилася в самих студентів. Так, координатор прес-клубу, студентка ІІ курсу відділення журналістики Мирослава Турок взяла участь у його підготовці.

Оцінювати майстерність учасників мали змогу викладачі кафедри: завідувач, декан філологічного факультету, професор Ю.М.Бідзіля, доценти Г.В.Шумицька, В.Ю.Тарасюк та викладачі Я.Р.Зизич і В.І.Завадяк. Серед критеріїв оцінювання учасників журі брали до уваги розкриття теми есе, стилістичну вправність, підбір заголовка та публічний захист перед аудиторією.

Як і пророкувалось минулого року, кількість учасників збільшилася, тому на конкурсі було презентовано дев’ять есе та одне поза конкурсом, яке  відкривало захід. Представила творчу роботу Мирослава Турок під назвою «І вічність вічна». Координатор прес-клубу поділилася  враженнями від конкурсу:

«Я задоволена. Рада була допомогти в організації такого чудового конкурсу! Це можливість самовиразитися для студентів. А для викладачів, своєю чергою, побачити студентів із нового боку. Особисто я отримала масу задоволення від есеїстів. Кожен із них був гідним перемоги, але серед кращих є кращі. Вітаю переможців».

Справді, вибороти призові місця могли тільки троє претендентів. За об’єктивним вердиктом журі перше місце виборола студентка ІІ курсу Ольга Брайляк з есе «Рецепт». Авторка поділилася своїми враженнями:

«Враження від конкурсу в мене подвійні — як у слухача та учасника. В першому випадку насолоджувалась витворами деяких колег, когось почула по-новому, когось узагалі вперше. Відверто кажучи, планувала написати зовсім інше есе, однак учора потрапила в ситуацію, яка сильно обурила й залишила неприємний слід. Це, напевно, і стало причиною такої агресивної манери. Ще сьогодні зранку ламала голову, про що ж би таке сказати, декілька разів набирала текст, але знову і знову видаляла — не «йшло», як-то кажуть. Зрештою, написала за 20 хв. Зізнаюсь, дуже хвилювалась, як сприймуть мої різкі слова, щиро не хотіла образити чиїсь переконання і почуття, але і втриматись не могла, щоб не висловити все «наболіле». Дуже приємно було чути схвальні й щирі відгуки студентів, не кажучи вже про оцінку викладачів. Це стимулює на нові звершення. Тому дякую й ще раз дякую тим, хто слухав і почув!»

Друге місце посіла студентка І курсу Єлизавета Зеленюк зі своїм есе «Чи варто дивитися фільми жахів?». Конкурсантка обрала вдалий підхід до написання свого твору, адже використала самокритику та гумор, що й підмітили члени журі. Напевно, саме це надихнуло їх присудити конкурсантці почесне ІІ місце.

А третє місце отримала студентка ІІ курсу Оксана Пітра, котра представила есе «Помиляйтеся, але не зупиняйтеся». Студентка вразила емоційним виступом та вдало підібраними метафорами у своєму творі. Сама учасниця зауважила:

«Минулого року я була присутня на конкурсі, але участь не брала й, чесно кажучи, дуже шкодую про це. А цього року все ж наважилась зареєструватися. Враження залишилися приємними, бо конкурс додав мені впевненості у власних силах. Я переконалась, що маю творчі задатки, які вдосконалюватиму й надалі. Насправді не очікувала, що займу одне з призових місць. Планую взяти участь у кокурсі й наступного року».

Звичайно, що й інші конкурсанти по-своєму зуміли зацікавити журі та слухачів, викликаючи у них різні емоції. Сподіватимемося, що до конкурсу приєднається ще більше студентів, зокрема і з інших відділень та факультетів. А поки слід констатувати: цьогорічний конкурс«Есе про все» пройшов удало та плідно, всі учасники отримали море задоволення, і тому впевнено можна стверджувати, що ця конкурсна традиція на відділенні журналістики підтримуватиметься й надалі.

Ярміла Гармасій, студентка ІІ курсу відділення журналістики

есе есе2 есе3

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *