Міжнародні експерти розробили План управління відходами Закарпатської області

Експерти проєкту APENA 3, що фінансується ЄС, презентували регіональний план управління відходами Закарпатської області. Про це повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

«Після аналізу інформації з усієї області фахівці запропонували кілька сценаріїв, один з яких може лягти в основу усієї подальшої роботи у сфері поводження з побутовими відходами. Запропонували створити п’ять сортувально-переробних кластерів, які формуватимуться здебільшого у межах адміністративних районів. І лише Тячівський та Рахівський райони пропонують об’єднати в один кластер», – поділився Мирослав Білецький.

За його словами, перший сценарій розробили на основі інформації, яку надали територіальні громади. Так, у регіоні утворюється близько пів мільйона тонн відходів на рік. Але їхні обсяги у різних куточках Закарпаття суттєво різняться. До прикладу, у Мукачеві це близько 100 тисяч тонн на рік, а у Рахівському районі лише 30 тисяч тонн.

«Тут експерти розрахували вартість і кількість необхідної інфраструктури, зокрема для сортування та переробки відходів, будівництва сміттєспалювального підприємства або захоронення на регіональних полігонах», – зазначив перший заступник керівника краю.

Другий сценарій розробили на основі адміністративних одиниць області. У ньому експерти пропонують зводити сміттєсортувальні лінії та сміттєпереробні підприємства у кожному районі, зробили відповідні розрахунки. Окрім того, згідно з цим варіантом є потреба збудувати 1-2 сміттєспалювальні заводи із загальною потужністю близько 200 тисяч тонн на рік, які обслуговуватимуть увесь регіон.

Важливо, що експерти йшли у ногу з часом і вносили корективи у проєкт плану з урахуванням додаткового навантаження на інфраструктуру у зв’язку зі збільшенням кількості населення Закарпаття через внутрішньо переміщених осіб.

«Обидва сценарії обговорюватимуть із громадами, враховуватимуть пропозиції до кожного з них. Відрадно, що частина ТГ уже готова розпочати боротьбу зі сміттям і працювати над розвитком інфраструктури управління відходами.

Вдячні експертам за роботу, чекаємо реакцію громад і віримо в те, що скоро Закарпаття буде вільним від сміття», – прокоментував Мирослав Білецький.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *