Метеорит “Княгиня” приваблює відвідувачів Ужанського нацпарку (фото)

Метеорит “Княгиня” приваблює відвідувачів Ужанського нацпарку (фото)

9 червня 1866 року о 17.00 в селі Княгиня Великоберезнянського району Закарпатської області упав метеорит (LL5 кам’яний, хондрит звичайний), який отримав назву «Княгиня». Даний метеорит, не долетівши до Землі, розсипався на дрібні уламки на великій території. Після падіння було зібрано близько тисячі частин загальною масою майже 500 кг, які розійшлися по багатьох, головним чином, зарубіжних музеях. Найбільший уламок вагою 279 кг знайдено в урочищі Чорні млаки, куди тепер прокладено однойменний екологічний маршрут. Головна маса сьогодні зберігається у Віденському музеї природної історії (Natural History Museum in Vienna).

На даний момент місце падіння метеориту має дуже привабливий вигляд. Журналіст Павло Федака з цього приводу на своїй сторінці у мережі Фейсбук зазначив :

На місці падіння найбільшого у Європі метеориту “Княгиня”, вагою понад 500 кг. Завдяки титанічним зусиллям директора Ужанського національного парку Віктора Бирковича, дана локація набула європейського вигляду і приваблює туристів з Австрії, Словачиини, Угорщини та Польщі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *