Мешканці іршавської Вільхівки звернулися до нового керівництва області щодо відновлення протипаводкових заходів

Мешканці іршавської Вільхівки звернулися до нового керівництва області щодо відновлення протипаводкових заходів

Мешканці регулярно підтоплюваної Вільхівки, що на Іршавщині, які потерпають періодично від паводків, звернулися до новопризначеного керівництва Закарпатської ОДА з проханням посприяти у виділенні коштів для скорішого продовження будівництва дамби, щоб попередити повторне затоплення їх домогосподарств.

Після численних скарг вільхівчан, дзвінків на «урядову лінію», акцій протесту і погроз заблокувати дорогу, все ж знайшлось відновити діалог з обласною владою і восени 2018 року почались роботи по реконструкції існуючої зношеної частини дамби, та вже побудовано 1 ділянку нової дамби на загальну суму 6,2 млн. грн.

Наразі роботи зупиненні і будівельна техніка простоює через відсутність наступного траншу грошей з державного бюджету. Наскільки відомо на цей рік передбачено лише 4,2 млн. грн. Загальна ж вартість робіт проекту на сьогоднішній день становить близько 25,2 млн. грн.

Слід нагадати громадськості, що в грудні 2017 році внаслідок великої повені  і фактично зношеної дамби у Вільхівці було затоплено біля 270 домогосподарств, пошкоджено майно 82-х будинків та завдано збитків на понад мільйон гривень.

Сьогодні, 10 липня, ініціативна група мешканців разом і керівництвом с. Вільхівка передали звернення голові Закарпатської ОДА І.Бондаренку з проханням як найшвидше продовжити роботи по відновленню захисних споруд р. Боржава. Оскільки такі були зупинені через відсутність запланованого на цей рік фінансування.

Громадський правозахисник Віталій Грегор

Від імені обласної влади з мешканцями спілкувався радник губернатора Сергій Гайдай. Він запевнив, що керівництво області вивчить дане питання як першочергове і вже на наступному тижні із представниками Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса він відвідає з робочим візитом Вільхівку.

Як повідомлялось раніше, попереднє керівництво області в особі Г.Москаля неодноразово, на зустрічах з мешканцями, обіцяв закінчити ремонт дамби ще до кінця того року. Однак станом на початок жовтня так роботи і не були розпочаті.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *