Мешканці Чопа незабаром отримають новий водозабір

Мешканці Чопа незабаром отримають новий водозабір

На календарі середина листопада 2018 року, час, коли теперішня каденція міської ради перетнула екватор своєї  роботи. Сьогодні можна з впевненістю говорити, що теперішньою міською владою протягом цього часу зроблено багато чого доброго, але нас, містян, хвилює лише одне питання- власний міський водозабір та своя чиста питна вода. Що для цього зроблено? Чи буде Чоп нарешті мати питну воду?

Минулого року в кінці жовтня в присутності голови Закарпатської ОДА Москаля Г.Г. було закладено капсулу на початку будівництва нового водозабору на підземних свердловинах у міському парку. Тут належне потрібно віддати керівництву міста, адже у спадок від попередньої влади вони не отримали жодних відповідних документів, тому все повинні були розпочинати з нуля. Після  цього на будівництві в міському парку закипіла робота, адже всі присутні на цьому заході пообіцяли до кінця 2018 року його завершити та дати можливість містянам отримати склянку чистої питної води.  Враховуючи майже 20-мільйонну  вартість будівництва,  проект за сприянням обласної влади отримав статус пріоритетного, тому з державного бюджету на завершення його будівництва  протягом літа цього року було виділено майже 10 млн. грн. Отож, ми поцікавилися станом виконання робіт із будівництва міського водозабору, відвідавши його.

На початку листопада в новозбудованій будівлі  уже встановлено окреме насосне обладнання, що говорить про розпочату роботу з технології облаштування. Зараз працівники підрядної організації здійснюють роботи з монтажу труб, які з’єднують будівлю НФС із резервуарами для зберігання води. Протягом вересня було повторно продуто підземні водяні свердловини та взято свіжі аналізи води. Згідно з проведеними аналізами НВО «Екософт» результати води виявилися набагато кращими, ніж вони були у 2016 році. Відповідно до взятих водяних проб київським підприємством, яке має вузьку спеціалізацію щодо питного водопостачання, розпочато виготовлення та монтаж комплексу фільтрувального обладнання, частина якого уже завезена із США, а інша частина – у процесі інтенсивного виготовлення. За інформацією міської ради, мер міста провів переговори із керівництвом виробничого об’єднання щодо прискорення виготовлення обладнання та його монтажу  в приміщенні міського водозабору до завершення поточного року.

Зрозуміло, що очищену воду потрібно буде підвести до домівок містян, тому на початку листопада міською владою було оголошено тендер на будівництво першої черги власної водяної мережі. Цьогоріч у міському бюджеті для цих потреб уже виділено 1,2 млн. грн.. Після завершення тендеру з початку грудня планується розпочати будівництво власної водяної мережі, яка дасть можливість приєднати до міського водозабору багатоповерхові будинки по вул. Миру, проспекту Залізничників, загальноосвітню школу №2 і дитячий садочок «Казка».

Аналізуючи вищенаведене, можна вважати, що до початку нового року частина будинків та два навчальні заклади міста матимуть уже чисту питну воду. Як інформують  у міській раді, роботи з продовження будівництва мережі будуть продовжені з початку наступного року, тобто майже вся центральна частина міста в найближчому майбутньому буде забезпечена уже своєю міською чистою водою.

Незважаючи на постійні перепони, які спричинюють депутати міської ради, особливо від політичної партії колишнього міського голови, можна стверджувати, що теперішні міські чиновники дійсно працюють на благо громади міста  та не женуться за «липовими орденами».

Мій Чоп, Газета СНК

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *