Майже 190 тисячам закарпатців з 1 грудня підвищать пенсії

Майже 190 тисячам закарпатців з 1 грудня підвищать пенсії

1 грудня 2022 року мінімальний розмір пенсії в Україні зросте до 2 093 грн. Перераховані пенсії отримають понад 187 тисяч закарпатців.

Про це повідомила начальниця обласного ГУ Пенсійного фонду України Анастасія Пентек.

За її словами, підвищені пенсії отримають особи, які станом на 1 грудня досягли 70 років і більше та в яких розмір пенсії становив менше 2 500 грн. При цьому у жінок страховий стаж має бути 30 років, у чоловіків — 35 років.

Також пенсії підвищили особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань та іншим категоріям пенсіонерів.

Натомість перерахунок пенсій не стосуватиметься пенсіонерів, котрі працюють. Виплати розпочнуться за графіком — з 4 грудня.

Крім того, відзавтра житлово-комунальні субсидії та пільги призначатимуться органами Пенсійного фонду. Відповідні документи можна подати до уповноважених осіб у територіальних громадах, центрах надання адмінпослуг, особисто або поштою до сервісних центрів ПФУ. Крім цього, можна скористатися Дією та вебпорталом або мобільним застосунком Пенсійного фонду України.

Анастасія Пентек зауважила, що громадянам, які вже отримують субсидію чи пільгу, виплати на опалювальний сезон призначать автоматично, а щодо призначенням субсидії чи пільги на оплату житлово-комунальних послуг можна звертатися протягом усього опалювального сезону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *