Категорії Новини

Мадярський “Йоббік” наїхав на Тягнибока

йоббікКовач Бейло, депутат Європейського Парламенту від партії «Йоббік» у відкритому листі звертається до Олега Тягнибока, лідера партії ВО «Свобода» з приводу спрямованого проти угорців недавнього інциденту в Ужгороді.

Шановний Пане Голова!
З глибоким обуренням я дізнався про те, що ваша партія організовує марші та насильницькі акції в Ужгороді та Берегові проти угорської спільноти.
У Берегові лукавим чином, пізно ввечері групами проходили містом, ображаючи угорців, викрикуючи грубі та підбурюючі антиугорські вислови. В тому числі разом вигукували: «Угорці свині!», «Угорці, геть з Закарпаття!», «Смерть на мадярів!»
Неприйнятним є, що члени партії «Свобода» відчувають таку глибоку та невблаганну ненависть до закарпатської угорської спільноти. Вони прагнуть вигнати таку спільноту, яка складається не з позбавлених коріння іммігрантів, а з населення заснованих нашими предками тисячу років тому закарпатських сіл і міст. Вони намагаються виставити у ролі ворога України таку національну меншину, члени якої проживають не за рахунок матеріальних допомог та дотацій, а переважна більшість якої займається землеробством, вирощує пшеницю, м’ясо, молоко, овочі та фрукти, які потрапляють на столи українських сімей. Їм непримиренно заважає присутність такої спільноти, члени якої не займають ані економічні, ані політичні ключові позиції, тому не несуть ніяку відповідальність за розкрадання державного майна, за присутню на всіх рівнях корупцію, за труднощі економіки.
Вони обвинувачують шовінізмом, сепаратизмом таку спільноту, яка ніколи не виступала проти легітимності, територіальної цілісності української держави; таку спільноту, яка підтримує братерські зв’язки, більше того, вже століттями має спільну історичну долю з закарпатською українською та русинською спільнотою. Разом воювали проти турків, кримських татар, Габсбургів, сталіністів. В наші дні живуть, працюють поруч один з одним, утворюються змішані сім’ї.
Значить «Свобода» ненавидить закарпатських угорців тільки тому, що вони бажають жити на своїй старовинній рідній землі, серед своїх історичних пам’яток, бажають працювати, жити в мирі та зберегти свою етнічність, плекаючи свою матеріальну та духовну культурну спадщину. Тому й вигукують: «Геть угорці з Закарпаття»?
Як депутат Європейського Парламенту, я протестую проти того, що ваші прихильники, забувши про людяність, 16 березня 2013 року кілька разів нападали на угорських дітей, заподіяли тілесні та душевні насильницькі дії, принижуючи їх людську та моральну гідність тільки тому, що вони угорці!
В світлі цього є ще більше неприйнятним, що в демократичній європейській країні гарантовані українською конституцією права на збереження власної культури, рідної мови, права залишатися на рідній землі, більше того, права на життя корінної національної спільноти, яка не є заселеною, чужою спільнотою, що напросилася в країну та наживається на ній; ці права були поставлені під сумнів парламентською партією, яка в свою чергу проголошує зближення до Європейського Союзу, євроінтеграцію.
Такі прояви непристойні легітимним організаціям або чесним людям. Тому ті, котрі будучи учасниками свободівського маршу, принижали проживаючих тут угорців, бо останні пробують жити на своїй рідній землі, вони забули про людську гідність, осліплені брехнями та безмежною ненавистю. Їхні прояви засвідчують повну безкультурність та відмову від основоположних людських та християнських цінностей.
Таким угрупуванням нема чого шукати в парламенті демократичної країни, в Європі та в християнському світі.
Цей відкритий лист я прагнув передати Вам особисто 3 квітня 2013 року в Києві в будинку Верховної Ради, проте сьогодні мене повідомили про те, що делегація Європейського Парламенту не поїде на заплановане засідання, оскільки ваш Парламент з часу виборів у жовтні 2012 року не зміг виставити Міжпарламентську Комісію з української сторони. Поведінка вашої парламентської фракції зводиться до насильства, грубих сварок, бійок між депутатськими групами.
А як віце-президент та казначей Альянсу європейських національних рухів, я повідомляю Вам, що ми припиняємо ваш статус спостерігача і в подальшому ні в якій формі не бажаємо співпрацювати з організацією, яку Ви представляєте.
Ковач Бейло
Депутат ЄП

Докладніше: http://www.www.www.trubyna.org.ua/novyny/zakarpatska-militsiya-zahystyla-uhortsiv-vid-karpatskoji-sichi-video/

кс34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новини Закарпаття

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *