Львів’яни взялися реалізовувати в податковій сфері Закарпаття методи Януковича

шукостБанду геть – хай живе банда: що це – власна ініціативність чи чітко санкціонована з Києва ситуація?

Вихідці з сусідньої області відновлюють «програми» терору підприємців, контролю над митницею, залякування та шантажу, які діяли при попередній злочинній владі Януковича. Про це кажуть бізнесмени, перевізники, прості люди, кого так чи інакше зачіпає ситуація. Одні терплять, другі починають піднімати голову – кажуть, що їм набридли до оскомини «сусідські» хлопці, які займаються повним «беспрєделом», прикриваючись буквою закону. Більше того, не лише закарпатські бізнесмени, а й вся громадськість дедалі частіше задається питанням, а навіщо нам засилати чужих начальників, якщо гіркий досвід їхнього керування вкотре і вкотре доказує: толерантне Закарпаття не сприймає силу і терор, розуміє лише мову нормальної роботи.

Закарпатські ЗМІ вже неодноразово писали про це, і порушують питання знову і знову: невідомо чому, але хтось там в столичних кріслах знову вирішив, що Закарпаттям мають керувати львівські фатьови. Гіркий досвід такого керування закарпатці добре пам’ятають з часів Медведчука, Ющенка та й Януковича і постійно з ним стикаються – правоохоронна система краю так і «кишить» галицькими вихідцями. Питання – скільки з них прижилися? Ні, питання інакше: кожен з них ішов звідси з шлейфом корупційних скандалів, бо й приходили хлопці сюди не працювати, а «капусту косити»…

Але перейдемо до суті статті. Знову ж таки останнім часом і дедалі частіше в засобах масової інформації все частіше з’являються різного роду матеріали, які стосуються роботи «податкової міліції». Якщо донедавна ця структура нормально працювала, то… з приходом нового керівника зі Львівщини Михайла Максимовича Шукоста дедалі частіше почало наростати невдоволення серед бізнесу, відкрите нарікання на залякування та вимагання, бо новий начальник вирішив застосувати нові підходи до «відпрацювання» та «кришування» тіньового сектора. Дуже вже активно новий керівник та вірні йому підлеглі втручаються у роботу багатьох підприємств, починаючи від виробників алкогольної продукції, торгівлі тютюном та й загалом усім, що приносить більш-менш вагомий прибуток. Але це – квіточки порівняно з більш ласим шматком, повз який галичани не могли пройти мимо – митниця (бо що таке Львівщина з одним кордоном на Польщу поруч з багатим Закарпаттям, з яким сусідують чотири країни і низка пунктів пропуску, які можна самим «контролювати» і збирати данину?).

Ні, це треба писати з великої букви – МИТНИЦЯ, а вірніше – годівниця, «матінка рідна»…

Новий начальник податкової міліції Михайло Шукост не задовольнився простим спогляданням з боку, він зробив усе можливе, щоб і тут не втратити свого. В результаті сьогодні де-юре бореться, а де-факто «кришує» контрабанду його ж земляк-львів’янин Руслан Іванович Харів, який ще донедавна працював з Михайлом Максимовичем у тісному тандемі в податковій міліції. Основна мета цих «заробітчан» відома, її й пояснювати не треба. Але для того, щоб зрозуміти, звідки у нового керівника таке чітке уявлення про наш край, ми вирішили трохи розпитати людей, і ось що вийшло.

Шукост М. М. на сьогоднішній день живе у квартирі, яка належить колишньому керівнику (попереднику на посаді?) Ігорю Віталійовичу Коломійцеву. Зрозуміло, що обидві персони знайомі між собою, і дуже добре. Знаючі навіть говорять про те, що Михайло Максимович отримав хорошу посаду завдяки Ігорю Віталійовичу. Останній відомий як представник донецької «діаспори» на Закарпатті, який був сюди прикомандирований з однією метою: контролювати ринок контрафактної продукції в регіоні, тобто, виконувати так звану «програму», яка діяла по всій країні до повалення режиму Януковича. Ця людина не стороння колишній злочинній владі і має значний досвід в організації і контролюванні злочинних схем. Після втечі Януковича і Ко з України він тихенько звільнився з податкової міліції, щоб раптом хтось не придумав за старі грішки прив’язати скотчем до стовпа, але Закарпаття не покинув. Навпаки – через товаришів, які ще залишаються на посадах у Києві, спромігся призначити свого давнього львівського товариша і колегу на свою колишню посаду. Як тільки Шукост сідає у начальницьке крісло, так зразу й починаються «наїзди» на оптові торгуючі організації, починаються напрацювання по відновленню старих чітко продуманих «схем». При цьому ніхто не звертає ні найменшої уваги на закон – у нинішньому хаосі все можна замаскувати під боротьбу з неугодними, приплести їх до якогось режиму чи партії, і закон при цьому точно, як дишло. Новим начальним та його поплічниками придумовуються нові й нові приводи для перевірок, порушуються кримінальні провадження, проводяться обшуки, одним словом, як кажуть самі підприємці, львівяни розпочали на Закарпатті акцію під кодовою назвою «укрощение строптивых»….

Але основні зусилля доблесних працівників податкової міліції на чолі з Шукостом і Коломійцевим спрямовані на відновлення роботи так званих «програм». Усе робиться продумано і чітко сплановано. Першим пунктом у виконанні плану стоїть підбір кадрів – тобто, надійних людей з-за меж області (місцеві працівники податкової міліції відмовляються виконувати «злочинні» накази засланців) для висадки десанту на різні посади в податкову міліцію. Яким будуть наступні пункти – не складно здогадатися, тим більше, що вони давно продумані й сплановані, але якщо узагальнити – перетворити Закарпаття на дійну корову для задоволення своїх інтересів, купування яхт і будівництва палаців на кшталт Януковичів-Пшонок (це питання треба би ще дослідити – що вже набудували такі газди)…

З огляду на те, що відбувається, залишається відкритим лише одне питання: чи ці хлопці «працюють» на свій страх і ризик, чи ми знову повертаємося у «старі добрі часи», коли все контролювали люди з Києва і наразі це санкціонована саме столичним керівництвом податкової міліції ситуація? Не хочеться у це вірити, оскільки це перекреслює всі досягнення Революції гідності, Майдану та ідей, за які гинули і гинуть люди…

Роман Сокира 

mediacentr.info

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Одна відповідь до “Львів’яни взялися реалізовувати в податковій сфері Закарпаття методи Януковича”

  1. Шукост – це жид з яблінки бидлянської області, на його ніс подивіться жид жидом, як кажуть курва львівська, в нього в кабінеті висить картина з ерусалимом замість портрета нового президента.
    А коломійцев з своїм пуцером харівим це повний піздец, мозгів немає в них.
    Стаття правдива але дуже мало написано

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *