Лунченко заявляє, що обов’язок закарпатців боронити територію України

лунченкоУ понеділок, 29 липня, в обласній адміністрації керівник краю Валерій Лунченко, народний депутат України Валерій Пацкан, перший заступник голови облради Василь Брензович, військовий комісар області Іван Васильцюн, керівники силових структур провели нараду щодо питання проведення мобілізації в Закарпатській області. На нараді були присутні представники органів місцевого самоврядування, родичі військовослужбовців.

Під час наради йшлося про недостатнє інформування населення краю обласним військовим комісаріатом щодо проведення часткової мобілізації. Так, Іван Васильцюн запевнив: та кількість повісток, що отримують краяни далеко не відповідає тій кількості громадян, що будуть призвані до армії. Будуть мобілізовані, в першу чергу, ті громадяни, які до цього часу мали певний військовий досвід.
Керівники районних військкоматів спільно із керівниками населених пунктів мають провести масштабну інформаційну кампанію, щоб роз’яснити населенню всі умови часткової мобілізації.

– Сьогодні виникає дуже багато суперечок, негативних настроїв у суспільстві, як результат – акції протесту з перекриттям доріг державного значення. Дуже шкода, що на запрошення взяти участь у нараді сьогодні не відгукнулася більша кількість народних депутатів. Зараз маємо всі об’єднатися навколо того, щоб зняти соціальну напругу навколо цього питання. Ми все робимо для того, щоб Закарпатський батальйон залишався у межах області. З Львівської області призвано 14 000 військових, від Закарпаття – 900. Ми так само, як і ви, не хочемо, щоб наші люди воювали. Але нас об’єднує один документ – паспорт громадянина України. Східні регіони України – це частина нашої держави. І ми зобов’язані боронити цю територію від ворогів, – звернувся до присутніх Валерій Лунченко.

Голова Закарпатської обласної адміністрації запевнив, що всі зауваження, які були озвучені під час наради будуть прийняті до уваги. Так, вже найближчим часом буде створена «гаряча» пряма телефонна лінія щодо роз’яснення всіх аспектів часткової мобілізації, також керівники правоохоронних структур візьмуть до уваги, що необхідно посилити патрулювання у тих районах, де сьогодні є загроза конфліктів між закарпатцями та переселенцями. Сьогодні буде відправлено листа до Президента України від Валерія Лунченка і Валерія Пацкана, в якому будуть описані вимоги мешканців Ракошина щодо мобілізації.

Прес-центр ОДА

2 Comments

  1. Дуже добре, що губернатор добре знає обов’язки простих людей, а обов’язки “держави” де?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *