Літературно-мистецький вечір “Іван Миколайчук: доля і фільми” пройде у бібліотеці в Ужгороді

Літературно-мистецький вечір “Іван Миколайчук: доля і фільми” пройде у бібліотеці в Ужгороді

15 червня о 17:00 у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбудеться літературно-мистецький вечір: „Іван Миколайчук: доля і фільми” до 80-річчя від дня народження видатного українського кіноактора, режисера і сценариста.

Іван Миколайчук був талановитим кіномитцем, який відроджував національну кінематографію, був справді “народним”, обличчям і душею українського поетичного кіно, кінозіркою 60-70-х років.

За своє коротке життя Миколайчук зіграв 34 ролі в кіно, написав 9 сценаріїв та створив 2 режисерські роботи. Більшість його фільмів відображали любов до України та незламну волю українського народу. Загальне визнання йому принесли ролі молодого Тараса Шевченка у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків» Сергія Параджанова. Кінострічка «Тіні забутих предків» здобула багато радянських та закордонних призів та нагород, й була визнана однією з двадцяти найкращих картин світу. А з фільму «Білий птах з чорною ознакою» (1971) починається нова сторінка у творчості Миколайчука-актора. Він стає ще й сценаристом.

Ім’ям І. Миколайчука сьогодні названо вулиці, кінотеатри, видаються книги, монографії, присвячуються вірші.

Іван Миколайчук посмертно став лауреатом Шевченківської премії 1988 року та у 2016 році отримав почесне звання “Героя України”.

Вхід вільний з дотриманням карантинних норм.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *