Літак-лабораторія “Украероруху” випробовував обладнання аеропорту “Ужгород”

Літак-лабораторія “Украероруху” випробовував обладнання аеропорту “Ужгород”

У четвер, 20 грудня, у Міжнародний аеропорт «Ужгород» прибув літак-лабораторія ДП «Украерорух», який виконав ряд тестових польотів для визначення працездатності спеціального обладнання.

Як повідомили у прес-службі Закарптської ОДА, літак-лабораторія випробовував функціональність маяка-дальноміра, який нещодавно змонтували і експлуатують у тестовому режимі на ужгородському летовищі. У подальшому зазначений маяк буде введений у постійну експлуатацію, а результати експериментального польоту внесуть в Аеронавігаційний збірник України. Ці дані використовують усі літаки, які курсують повітряним простором нашої держави.

Маяк-дальномір – це основний орієнтир для повітряних суден, радіус його дії становить близько 270 кілометрів. У Міжнародному аеропорту «Ужгород» встановлено маяк, сертифікований у Європі. Аналогічні прилади використовують в аеропортах як України, так і закордоння. Завдяки маяку літаки будують схеми заходів на посадку, польотів за маршрутами тощо.

Сьогодні літак облітав схеми заходів на посадку в Ужгородський аеропорт як з території України, так і з сусідніх країн Європейського Союзу. Йдеться про можливість посадки літаків, які заходять з румунського та угорського напрямків, з Івано-Франківщини, Києва, Львова. Відтак буде забезпечено роботу летовища саме у форматі міжнародного аеропорту.

Нагадаємо, що кілька днів тому Украерорух отримав сертифікат відповідності нормам ЄС Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від Європейської Агенції Авіаційної Безпеки EASA. Вперше в історії міжнародного партнерства ЄС відкрив своє небо для країни не члена Європейського Союзу, зокрема у частині повітряного простору Словаччини. Це дозволить Міжнародному аеропорту «Ужгород» відновити повноцінну роботу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *