Лісгоспи з усієї України під виглядом дров намагаються вивезти в Євросоюз ділову деревину і «лісове повітря», – Москаль

ліс        Для вирішення ситуації, що склалася з експортом лісу через Закарпатську область, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль направив урядову телеграму Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, голові ДФС Роману Насірову, а також керівництву Державного агентства лісових ресурсів України та головам Київської, Рівненської, Житомирської, Тернопільської і Чернігівської обласних державних адміністрацій. Як ідеться в телеграмі, на сьогодні в області накопичилися загалом 182 залізничні вагони з «паливною деревиною», завантажені в інших областях України й готові до експорту в країни Євросоюзу. Однак перевірки встановили, що під виглядом паливної деревини на підприємства Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії та Австрії намагаються вивезти ділову деревину. За допомогою запитів вдалося з’ясувати, що вказані підприємства в своїй роботі використовують не паливну, а ділову деревину, яку завозили з України до заборони експорту кругляка.
Крім того, перевірки встановили, що чимало вагонів, завантажених лісом у Київській, Рівненській, Житомирській, Тернопільській, Чернігівській та Львівській областях, разом із деревиною везуть на експорт «лісове повітря».
Так, у 30 залізничних вагонах, оформлених Київською митницею ДФС, при зважуванні виявлена недовага між задекларованим і реальним вантажем більше, ніж 228 тонн.
У 56 вагонах, оформлених Житомирською митницею, недовага між задекларованим і реальним лісом становить 699 тонн.
У 6 вагонах, оформлених Рівненською митницею, недовага становить понад 60 тонн.
У 18 вагонах, оформлених Львівською митницею, недовага становить 173 тонни.
У 9 вагонах, оформлених Хмельницькою митницею, недовага становить 28 тонн.
У 7 вагонах, оформлених Чернігівською митницею, недовага становить 67 тонн.
У 5 вагонах, оформлених Тернопільською митницею, недовага становить 7 тонн і т.д.
Усього при перевірці виявлено недовагу в понад 1 тисячу 401 тонну. Якщо б весь вантаж був оформлений і вивезений на експорт, сума незаконного повернення ПДВ становила би близько мільйона гривень. Зважування решти вагонів триває. Матеріали перевірок, що встановили порушення, направлені до суду для конфіскації лісу на користь держави.
З повним текстом урядової телеграми можна ознайомитися за посиланням http://moskal.in.ua/?categoty=news&news_id=2307

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *