Лідер закарпатських русинів розповів про закордонних емісарів, які дискредитують русинський рух

Лідер закарпатських русинів розповів про закордонних емісарів, які дискредитують русинський рух

Керівник авторитетної русинської організації з давньою історією ГО «Крайове товариство підкарпатських русинів» Микола Бобинець ніколи не чув про Координаційний центр русинських організацій з центром у Відні, очолюваний Тетяною Поп. Про це громадський діяч днями розповів Groza-news під час прес-конференції в Ужгородському Прес-клубі на тему: «Чи можливе вирішення русинської проблеми на Закарпатті?». Повідомляє “Трибуна” з посиланням на groza-news.com.ua.

Ми, зокрема, запитали пана Миколу, чи чув він про згаданий центр та Тетяну Поп, яка нещодавно «засвітилася» на прийомі у президента Чехії, ніби то представляючи русинів Закарпаття й України.

— Я вперше від вас чую про такий центр і про цю особу, тому не можу нічого про них сказати, — повідомив про «авторитетність» організації та її лідера Бобинець. — А загалом, я, як учасник Світової ради русинів, знаю всі міжнародні авторитетні русинські організації та рухи…

Воно й не дивно, адже згаданий центр — нашвидкуруч створена фейкова русинська організація для виконання плану ФСБ з розхитування ситуації в Україні. Зайшовши на сторінку центру у мережі Інтернет, бачимо нуль діяльності, нуль контактних даних, окрім е-мейлу, нуль інформації про керівництво організації. Загалом увесь цей ніби то русинський сайт центру зроблений чомусь російською мовою…

Російською дає інтерв’ю антиукраїнським сайтам в Україні та російським виданням і ніби то русинська активістка Тетяна Поп. Чому ніби-то, тому, що ця дівчина з Хуста, перед тим, як виїхати у Москву і стати ескорт-леді для заможних клієнтів, зі слів людей, які її знають, на малій батьківщині не запам’яталася нічим, окрім бурхливого сексуального життя…

Пан Микола також повідомив цікаві деталі і про інших учасників русинської делегації у Празі. Зокрема про Василя Джугана, котрий розколов Сойм підкарпатських русинів і перетворив її у політичний інструмент, зробивши свого зятя Михайла Тяска заступником у цій сімейній організації…

«Я знаю, що ці люди представляли у Чехії Сойм підкарпатських русинів- організацію, яку світова рада і Конгрес практично вилучили після заяв о.Д.Сидора ще у 2008 році. Вони хотіли взяти реванш, але вся їхня робота закінчується заявами та поїздками у східну державу. Сойм виключений на даний час з Конгресу, його дія призупинена», — сказав Бобинець.

За словами пана Миколи, такі люди, як і сумнозвісний «прем’єр Підкарпатської Русі» Петро Гецко, ніякої користі русинському питанню не приносять. Швидше навпаки — чинять усе, аби до русинів приклеїлося клеймо сепаратистів.

Спікер прес-конференції також розповів про великі надії на перепис населення України-2020, до якого клопотатимуть про внесення пункту з громадянством «русин». Надалі ж у планах русинів — єдина кодифікація русинської мови, за зразком європейських країн та просвітницька робота без жодних заяв про автономію.

Для тих, хто хоче об’єктивно розібратися у русинському питанні, Микола Бобинець рекомендує орієнтуватися на три організації: Крайове товариство підкарпатських русинів, Закарпатське обласне науково-культурологічне товариство ім. О. Духновича (очолює Юрій Продан) та Русинський клуб, який зібрав навколо себе потужних інтелектуалів (очолює Юрій Шипович). Ці помірковані структури, за словами доповідача, своїми силами справді щось роблять для русинського руху.

На фото: прокремлівські русини Михайло Тяско, його тесть Василь Джуган та Тетяна Поп

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *