«Lectio Divina» об‘єднує серця мирян із цілого світу

«Lectio Divina» об‘єднує серця мирян із цілого світу

Нашого цвіту,як відомо, – по цілому світу. Розкидані і розвіяні життєвими вітрами поміж різними країнами українці прагнуть об‘єднуватися. І чудово, коли така консолідація відбувається під егідою Слова Божого. Із розвитком інноваційних технологій та інтернету світ звузився, кордони нівелювалися, а люди стали ближчими один до одного. Тепер, приміром, щоб заглибитися у Слово Господа та порозважати над ним, вірянам не конче збиратися оффлайн. Достатньо натиснути на кнопку ґаджета і відповідна програма проносить віртуальними коридорами, долаючи тисячі кілометрів і часові пояси, на зустріч із Альфою і Омеґою життя людини – Небесним Батьком. 

У такому форматі вже понад півтора року успішно функціонує християнська формація «Lectio Divina», яку з міста над Ужем модерує протоієрей Мукачівської греко-католицької єпархії, о. Роман Курах, отримавши колись на цей добрий почин благословення одразу від двох єпископів. Двічі на тиждень миряни з різних куточків світу збираються в режимі онлайн, щоб налаштувати струни серця на Божий лад і розпочати щирий діалог із Творцем. Із однією метою: щоб отримати від найправдивішого джерела істини, яким є Всевишній, відповіді на численні запитання, які, безперечно, має кожне Боже творіння у світлі свого життя, поступу і духовного розвитку. Щоб констатувати вірність і постійність Господа та поділитися досвідом віри з братами і сестрами. Адже, як тонко підмітив Апостол Павло: «Віра – із слухання, а слухання – через Слово Христове» (Рим. 10,17). Відтак учасники «Lectio Divina» укріплюються у вірі, ділячись свідоцтвами Божої вірності і любові один з одним. А о. Роман зі свого боку доповнює так звані ехо Слова вірників своїми фаховими коментарями, базованими на глибокому знанні Священного Писання та вчень Отців Церкви. «Ми тут, – каже о. Роман Курах, – щоб Слово Ісуса увійшло у нас. Тоді ми оживаємо із смерті пристрасті та гріха. Бог хоче екзорцизмувати наш страх. А Ісус знав: щоб спасти людину, то потрібно дати їй вакцину – Свою Пасху, щоб відкрити їй силу безсмертя. Адже подія Пасхи означає пустити життя, яким є Господь, у ті факти, де є смерть, себто гріх. Тоді людина спокійно дивиться у майбутнє спокійно, бо майбутнє. – це небо».

Кількість учасників онлайн-спільноти «Lectio Divina» зростає щодня і зараз складає близько 180 каналів, які приєднуються двічі на тиждень, щоб заглибитися у таємниці Слова, яке дарує надію, зцілює і мотивує. Про те, чим є християнська формація для її учасників, запитую сьогодні у мирян, які, наче пташки, злетілися до Божого гнізда з цілого світу, щоб послухати Слово Боже і, найголовніше, зберегти Його. 

Олена Юртин, м. Берегово-Естонія:

  • Я давно шукала групу, де можна разом слухати Слово Боже і говорити про Господа. Переслухала дуже багато протестантських проповідиднмків по телебаченню, призивала разом з ними Святого Духа, чекала – як і де зустріну Бога, почую Його голос. Ейфорії вистачало на кроткий час. До «Лекціо Дівіна» прийшла сама, прослухавши перед тим інтерв‘ю о. Романа Кураха в інтернеті. Вже не пам‘ятаю: як я долучилася, але я так прикипіла серцем до нашого пресвітера та спільноти, що мені більше не треба нікого шукати. Я ніколи раніше не чула, що про Бога можна говорити так точно, так довершено, як це робить о. Роман, і це змінює мене з Господньою допомогою. За цей час, що я регулярно заглиблююся у Слово, мені стало легше любити людей. Я менеше оцінюю себе та інших, не критикую, як раніше. Скрутуючи над Божим Словом, я бачу факти Його присутності у соєму житті. Я повірила, що моє життя має зміст і що моя історія – важлива для Господа. Нарешті я заспокоїлася, збагнувши, що мені не потрібно зробити якийсь подвиг, щоб сподобатися Всевишньому, і зрозуміла: що значать розумна віра і молитва. Я встаю молитися вночі і це не завдає мені більше клопотів. Спочатку я доволі критично відносилася до свідчень деяких братів і сестер, але, бачучи, як отець всіх уважно слухає, стала і собі прислухатися, не виносячи в голові своє судження. Заспокоїлася з дітьми і вже не тягну їх притьмом до Господа. Як сказав о. Роман: щоб мої молитви запрацювали – потрібно чекати і вірно стояти. Господь знайде спосіб, як їх навернути. 

О. Петро Лащевський, м. Коломия:

  Скрутаціо для мене. – це подія, яку я очікую із душевним трепетом, наче я маю зустріти там Когось, Хто є найдорожчий соєму серцю. Це зустрічі із духовними та радісними людьми, після яких настає мир в душі і не хочеться сваритися. Зустрічі, якими хочеться поділитися з усім світом, які окрилюють і надихають, адже після них хочеться жити, любити і прощати. Після скрутацій мені дуже легко і впевнено служити Святу Літургію, коли немає страху перед отцем-парохом чи парафіянами зробити щось не так на Богослужіннях. Коли радію духовним успіхам інших людей і, водночас, не маю заздрості ні в духовному, ні в матеріальному аспектах. Ці зустрічі підносять на духу, бо бачиш, що є на кого рівнятись, і духовний поступ – це реальна річ. Адже, приглядаючись до братів і сестер у Христі, які скрутують разом зі мною, часто думаю: «Нічого собі – мені б так колись змогти!»

Мирослава Паєр, м. Мукачево- Угорщина:

  • Я у «Lectio Divina» вже 9 місяців і прийшла з надією, що участь у групі допоможе мені віднайти у шумі і марноті буднів трішки тиші і спокою у собі. Я і раніше читала Біблію, але самій це складно робити регулярно. Здається, що немає часу. Але це тільки на перший погляд. Бо група дисциплінує і час завжди знаходиться.  Самій важко побачити присутність і дію Господа у житті людини – бракує часу над цим задуматися, але, читаючи Священні Тексти, слухаючи коментарі отця-модератора Романа та свідчення інших учасників нашої християнської формації у цьому ключі, приходить розуміння щодо ролі Небесного Отця і в моєму житті. Це дає мені відчуття основи, впевненості, спокою під час нових викликів і проблем, які є неодмінною частиною життя. Моє трактування труднощів змінилося і я з подивом бачу, як Господь допомагає мені вирішувати проблеми, які раніше здавалися мені нездоланними. Наприклад, я сама виховую сина-підлітка, працюю зранку до вечора і до цього ще запланувала ремонт у квартирі, із якої довелося переїхати на час ремонту. Із сином, хвала Богу, у мене чудові відносини і підліткових проблем типу алкоголю, сигарет чи ігор нам вдається  оминати. Ремонт іде не такими темпами, як планувалося, але нам є де жити, і навіть тут допомога прийшла, звідки я не чекала. У моєму житті – багато щасливих  співпадінь і випадковостей, які я не відразу помічаю, і тільки постфактум констатую, що це – Рука Господа наді мною. Я надзвичайно радію, що я стала це все помічати, і це тільки завдяки тому, що у моє життя прийшла «Лекціо Дівіна».

Галина Петрів, м. Коростень – Іспанія:

  • Я дуже вдячна Господу за те, що вже понад рік є одною із сестер онлайн-спільноти «Lectio Divina». Я не втомлююся дивуватися: як Дух Святий потужно діє через о. Романа Кураха, через що змінююся і я. Щопонеділка і щоп‘ятниці я з нетерпінням чекаю на ці зустрічі у «зумі», щоб почути досвід Господньої любові і постійності у житті інших учасників і констатувати, що вони змінюються також. Нас тут, в Іспанії є більше сестер з України, які приймають участь у скрутаціях, і я з вдячністю спостерігаю, як через ці потсійне перебування у Слові ростуть крила у них і Господь пом‘якшує їх серця. Дякуючи розважанням над Божим Словом, мені стало спокійніше жити, незважаючи на те, якими б великими не були труднощі чи випробування у моєму житті. Я знаю, що добрий Господь не покине мене. А ще під час спільних скрутаціо я помітила, що неспокій відходить і весь віртуальний простір наповнюється Святим Духом, і стає дуже затишно, спокійно і мирно. Дякую Богу за о. Романа та всіх братів і сестер із «Лекціо Дівіна».

Ольга Лящинська, м. Тернопіль – Канада:

  • Наша група стала для мене як ковток свіжого повітря. Я живу від скоутацій до скрутацій Божим Словом і, особливо, коли воно до мене промовляє. Перебуваючи вже тривалий час у нашій спільноті, з якою я зріднилася, я стала більше довіряти Богу, глибше розуміти, що написано у Біблії. Дивовижно, але я почала з любов‘ю дивитися на людей, а раніше я їх засуджувала і порівнювала. А ще я стала більш швидкою до слухання і повільною до висловлювання. Адже «Лекціо Дівіна» навчила мене слухати. Насамперед – Бога. 

Оксана Кузьмінська

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *