Лауреатом премії імені Августина Волошина став відомий закарпатський історик Олексій Корсун (фото)

Лауреатом просвітянської премії імені Августина Волошина у цьому році став відомий український історик Олексій Корсун. 
8 травня 2021 року  у Народному Домі “Просвіти” в Ужгороді відбулося засідання Ради Закарпатського крайового товариства “Просвіта” з нагоди 101 річниці з дня заснування найстарішої української організації області.
В ході заходу голова оргкомітету з присудження премії імені Президента Карпатської України Августина Волошина, доктор історичних наук, почесний голова крайової «Просвіти» Павло М.Федака вручив Олексію Михайловичу Корсуну диплом лауреата та побажав подальших успіхів на ниві історичних досліджень.
Завдяки науковцю з московських схронів ФСБ РФ було повернуто особисті речі Президента Карпатської України Августина Волошина та документи щодо долі тисяч закарпатців засуджених сталінським режимом – українців, євреїв, угорців, німців та ін.
З-під пера О.М.Корсуна вийшло близько десятка ґрунтовних документальних праць, без яких уявити історіографію Закарпаття було б неможливо.
Останньою роботою редакційної колегії обласної Книги „Реабілітовані історією. Закарпатська область” був збірник архівних документів і матеріалів: „Репатріація мешканців Закарпаття з країн Європи та інших держав світу: з таборів іноземних – в радянські. 1944-1949 рр”.

Перед тим в в період 2011–2018 у межах проєкту «Реабілітовані історією» Олексієм Корсуном були видані такі видання: «Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939–1949 рр.», «Закарпатські угорці і німці: інтернування та депортаційні процеси. 1944–1955 рр.», «Колективізація в Закарпатті: політичні та адміністративні заходи примусового впливу на селян. 1944–1955 рр.». А ще – «Посилення політичних репресій проти мешканців Закарпаття на завершальному етапі його радянізації. 1947–1953 рр.», «Взаємодія обласного партійно-радянського керівництва з репресивними органами в період соціалістичної розбудови Закарпаття та його комунізації. 1946–1953 рр.».

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *