“Культурний фронт” Закарпаття успішно працює на перемогу

“Культурний фронт” Закарпаття успішно працює на перемогу
✅ У Закарпатській ОВА відбувся брифінг на тему «Культурний фронт під час війни», на якому обговорили головну проблему війни – нищення культури, а також – загрозу відпливу митців, формування уявлення про Україну у світі та переорієнтування культури на результативність.
✍🏻 Директор департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА, заслужений артист України Євген Тищук розповів, що діяльність культури області під час війни поділилася на кілька напрямків:
– дипломатичний – закарпатські колективи з концертами, виставами, показами фільмів та виставками відвідують міста Європи та всього світу;
– санкційний – у бібліотеках позбулися радянської та російської літератури, нема співпраці з проросійськими діячами культури;
– волонтерський – з перших днів війни митці долучилися до прийому внутрішньо переміщених осіб, допомоги військовим;
– інформаційний – під час поїздок за кордон на своїх заходах закарпатці розповідають про злочини та звірства, які творить російська федерація в Україні;
– реабілітаційний – обласні заклади провели чимало різноманітних майстер-класів, концертів та вистав для дітей і дорослих з числа ВПО – це стало для них хорошою культурно-психологічною розрядкою, особливо на початку повномасштабного вторгнення.
⭕️ «Важливо культурі краю переорієнтувати на результативність, адже зараз вона орієнтована більше на процес – заклади отримують кошти, підтримують свою роботу, випускають різні продукти своєї діяльності. А завдяки фінансуванню від Українського культурного фонду або грантовим проєктам ЄС наші митці можуть реалізовувати свої ідею і показати результат», – зазначив Євген Тищук.
💬 Як наголосила голова комісії з питань культури, молодіжної та інформаційної політики, фізичної культури і спорту Закарпатської облради, ректорка Академії культури і мистецтв, докторка наук, заслужена працівниця культури Наталія Шетеля, з перших днів культура області об’єдналася і кожен на своєму фронті робив і продовжує робити дуже багато:
🎤 « Закарпатські колективи постійно проводять благодійні заходи на підтримку Збройних Сил України і вже зібрали чимало коштів для військових. Закарпастький народний хор, «Кантус», артисти філармонії і театрів, працівники музеїв, студенти Академії культури і мистецтв та Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора виїжджають за кордон і розповідають правду про війну, а також представляють символіку України – традиційний костюм, народний інструмент, український вірш і танець. Зараз важливо, аби весь світ почув про нашу країну!».
🎶 За час війни на базі академії створено чимало творчих колективів, які презентують українську культуру і активно беруть участь у благодійних заходах не тільки по області, а й у Чехії, Румунії, Нідерландах, Польщі, Словаччини, Італії та інших країнах, та ще й виступають перед військовими. Також у виші діють безкоштовні студії (музична та хореографічна) для діток ВПО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *