Куди “випарувалися” кримінальні справи на екс-керівників УжНУ

ужну“А куди “випарувалися” кримінальні справи на Вегеша і сотоваришів за дерибан землі і квартир?” – запитав у Фейсбуку завідувач кафедри ботаніки Олег Колесник. Це стосується ревізії фінансово-господарської діяльності УжНУ за вересень 2010 – серпень 2012 років.

Ревізії підлягали фінансові ресурси УжНУ в розмірі 243 млн. грн. Встановлено порушень на суму понад 68 млн. грн.! Це 28% від перевірених коштів. Колосальні зловживання. Крім того, команда екс-ректора Вегеша,  так і не відшкодувала збитки на 117 тис. грн., виявлені ревізією ще до вересня 2010 року.

Таких зловживань маса, встановлено незаконне відчуження майна (престижної квартири на вул.Волошина) особисто Вегешем, що завдало матеріальної шкоди університету на 2 млн. 440 тис. грн. Окремо виявлені збитки, пов’язані з незаконною втратою земельних ділянок загальною площею більше 1 га. На земельній ділянці площею 2,7 га із функціональним призначенням – землі освіти – комерсанти зводили 5-поверхові будинки для сторонніх осіб. Здали тоді 30 квартир, з яких тільки 9 належало працівникам університету. Ревізори вказали на можливість відчуження комерційними структурами і фізичними особами цих 2,7 га університетських земель.

Інші зловживання горе-керівників шокують не менше. При виконанні університетом господарських угод встановлено порушень на 0,5 млн. грн. Під час капітального ремонту басейну УжНУ завищено вартість робіт на 0,25 млн. грн. Виплатою матеріальної допомоги стороннім особам – непрацівникам УжНУ – завдано збитків на 52 тис. грн. У той же час спеціальний фонд за власними доходами УжНУ, з якого виплачується зарплата половині працівників університету, у 2010–2011 роках виконувався на 60-70%. Внаслідок цього накопичилися величезні борги УжНУ за багатьма статтями фінансових зобов’язань.

Надіємося, що правоохоронні органи нарешті, із запізненням у два роки, виконають свої функції в повному обсязі та притягнуть до відповідальності правопорушників, які посягнули на майно і гроші УжНУ.

Михайло Молнар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *