“Кубок Дружби” з легкої атлетики пройде 2-3 травня в Ужгороді

стадіонСьогодні, 28 квітня, у прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг на тему: «54-ті легкоатлетичні змагання «Кубок Дружби». Про спортивний захід, який відбудеться 2-3 травня в Ужгороді, журналістам розказали начальник управління молоді та спорту ОДА Денис Ман, голова федерації легкої атлетики області Анатолій Коломоєць, головний суддя змагань Михайло Базега.

Спікери заходу зазначили, що легкоатлетичні змагання, які пізніше отримали назву «Кубок Дружба», розпочалися ще далекого 1961 року з матчевої зустрічі міст Ужгорода, Мукачева, Хуста, Сваляви та Берегова.

Завдяки високій популярності легкої атлетики в області змагання поступово стали відкритими за участю інших областей України, а потім і міжнародними, участь в яких брали спортсмени Угорщини, Чехословаччини та Румунії. З часом замість румунських легкоатлетів постійними учасниками змагань стали спортсмени з польського міста Замосць.

У витоків організації змагань стояли такі відомі в краї діячі спорту як Йосип Голінка, Леонід Городний, Степан Михайлович. Понад десять років беззмінним головним суддею, як і тепер, є Михайло Безега.

Найбільшого свого розвитку і авторитету змагання на «Кубок Дружба» здобули у 70-80-х роках, коли на перші весняні старти в Ужгород зібралися кращі дорослі спортсмени України. Відтак, ці змагання були включені до Єдиного календарного плану змагань Укрспорткомітету  та Федерації легкої атлетики України.

І зараз змагання на «Кубок Дружби» проходять під егідою Національного Олімпійського комітету України і ФЛАУ (Федерації легкої атлетики України).

Останні роки змагання проводяться як юнацькі. На сьогодні оргкомітетом вже отримані попередні підтвердження від команд міст Будапешт, Кошіце, Замосць та більшості областей Західного регіону України.

На змаганнях буде присутній один з засновників «Кубка Дружби» – почесний голова обласної федерації легкої атлетики, почесний голова  обласного відділення НОК України Леонід Городний, який сьогодні проживає у Дніпропетровську.

Для переможців змагань управлінням молоді та спорту передбачені кубки за призові загальнокомандні місця та медалі переможцями у всіх видах програми. Окрім того будуть вручені спеціальні призи:

– обласного відділення комітету фізвиховання та спорту – за кращий результат серед студентів (приз Сергія Операйло).

– обласної ради ФСТ „Спартак” – переможцю серед юнаків з бігу на 100 метрів (приз Анатолія Редька).

– обласного товариства вірмен Закарпаття – за кращі результати у стрибках у довжину серед юнаків та дівчат (приз Ігоря Тер-Ованесяна).

Початок змагань 2 травня о 13.00 на стадіоні «Авангард». Запрошуються всі бажаючі.

Прес-служба Закарпатської ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *