Кримінальний бумеранг наздоганяє колишніх посадовців, які здійснили напади на закарпатську журналістку (документ)

Кримінальний бумеранг наздоганяє колишніх посадовців, які здійснили напади на закарпатську журналістку (документ)

3 березня 2018 року  вручено підозру у вчиненні злочину проти журналіста мешканці Чопа Батуриній О.В. , колишньому директору Чопського ринку

27 травня 2015 року, в м.Чоп, по вул. Вербовій1,  на території Чопського ринку під час здійснення редактором газети  «СНК» законної журналістської діяльності,  директор МКП «Чоппроект»  гр. Батурина О.В. здійснила  на неї напад.  Службова особа Батурина О.В., була незадоволена тим, що на території Чопського ринку,  розповсюджується  серед підприємців газета «СНК» №4,  в якій   була стаття про злочинну діяльність самої Батуриної О.В. під назвою  «Не віддавайте свої гроші шахраям» .

З метою перешкодити законній діяльності журналіста,  редактора газети, засновника і активного члена громадської організації «Сила Народного Контролю-Чоп» громадянка Батурина  спочатку ображала та принижувала її нецензурними принизливими слова, а  потім, схопивши  за ніжку табурет, що стояв поряд, декілька разів, намагалась нанести редактору газети удар по голові.  Однак, від незалежних від неї причин, нанести  тілесні ушкодження не змогла, тому що на перешкоді їй став мешканець міста Фролов Олександр, який забрав у одіозної, відомої всім своєю агресивністю, старушки табурет.  Незадовго до того, така ж череда нападів відбулася й на іншого журналіста. Бойова бабця в села Варєжка, Пензенської області, також нанесла касовим апаратом тілесні ушкодження  журналісту  видання «Трибуна» Валерію Наталевичу та пошкодила йому фотоапарат, яким  він фіксував  її незаконні дії.  Божа  кульбабка, збирала дань з торговців, які ні при яких обставинах не повинні їй були платити. Але, введені в оману, що бабця Батурина має повноваження збирати з них кошти, вони мовчки та покірно платили.  А ще перед тим, під час  такої ж коляди, старушку знов застав той же журналіст. Тоді вона, намагалась вдарити журналіста пластиковим стільцем. Кримінальні провадження  розпочаті  правоохоронцями за фактами відносно журналіста Наталевича В. були незаконно закриті при сприянні деяких царських осіб. Тоді її навіть не притягли до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство.

Завдяки наполегливості редактора газети СНК  та контролем за  ходом розслідування справи, Олені Батуриній,  нарешті винесли підозру та  вручили її під час перетину кордону з Угорщиною. Історія вручення повісток та самої підозри Батуриній нагадує  трилер.  Кожен раз, коли до неї додому приходили слідчі та поняті, бабця  піднімала галас, її раптово хапала якась хвороба, вона викликала швидку і лягала в лікарню.  Там отримувала профілактичну допомогу і знов поверталась додому. Їй знов пробували вручити  підозру. Вона знов репетувала і хворіла.  Дійшло до того, що пані Олена зовсім перестала виходити із квартири. Але, потім їй це набридло і вона стала робити вилазки в білий світ, під чуйним керівництвом  своєї  вірної подружки Галини на  царському автомобілі.  Потім, втративши пильність та обережність, пані Батурина почала їздити  на так звані,  «піджаки».  Це і стало її фатальною помилкою.  Не вберегла подружку  Галя. Правоохоронці підозру все ж таки вручили. Найближчим часом  бойову бабцю, загрозливу не лише для журналістів, але й містян будуть судити.

 

   Ще одна кримінальна справа за нанесення тілесних ушкоджень журналісту, підійшла до свого логічного завершення, але в потрібний момент в неї втрутився аж сам Юрій Віталійович Луценко і наразі справу пробують «порішати».

04 листопада 2015 року,  на той час  голова Чопської міської ради Цар Галина, в   магазині одягу по вул. Туряниці, 14   у свій робочий час підбирала собі одяг. Журналіст  Ступак Лариса  почала  фіксувати вказаний факт на мобільний телефон та задавати міському голові питання, з метою подальшого висвітлення у ЗМІ: «Чому вона у робочий час знаходиться в магазині, а не займається своїми прямими обов’язками, за які ми, платники податків утримуємо її».  Цар Галина сильно розлютилась, вискочила  із примірочної, де перебувала весь цей час та напала на журналіста. Намагаючись  вихватити з її рук  мобільний телефон, за допомогою якого, здійснювалась відеозйомка, вона схопила Ларису за руку та значною силою потягнула на себе, і стала розгинати останні пальці рук.  Після інциденту лікарі констатували у Ступак Л.В. надрив зв’язок суглобу великого пальця лівої руки,  наклали гіпс та направили на довготривале  амбулаторне лікування.

Цар Галини, вчинила хуліганські дії проти журналіста, за які передбачена кримінальна відповідальність. Була відкрита кримінальна справа, проведено безліч судово-медичних експертиз травми пані Ступак Л.  і нарешті, прокурором Закарпатської області Цар Галині Василівні було винесено підозру у вчинених нею злочинах.  Однак, вручити вказану підозру їй, як і її подружці О.Батуриній виявилось справою непростою.  Цар  просто не з’являлась на  офіційні виклики слідчого. І коли вже була готова постанова про примусовий привід Галини Цар для вручення їй підозри, раптом,  всю справу вимагає Генеральна прокуратура України нібито для вивчення.  Витребували.  Вивчили. Підмазали. Поїхали. Наразі справу відправили  на чергову експертизу в Київ.  Там вона, в порушення законодавства,  буде знаходитись більше двох років, як письмово повідомив слідчий. Таким чином, дружину прокурора, колишнього міського голову Галину Цар, намагається будь-якою ціною звільнити від кримінальної відповідальності навіть Генеральна прокуратура України.

Ми й надалі будемо інформувати своїх читачів про перебіг досудового розслідування чисельних проваджень, відкритих за результатами журналістських розслідувань  команди «Сила народного контролю».

Редакція СНК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.