Конфлікт інтересів ужгородських депутатів навколо земельних питань

Конфлікт інтересів ужгородських депутатів навколо земельних питань

Особа кожного депутата поєднує в собі два протиріччя. З одного боку, він має гарно виконувати свої депутатські обов’язки, виглядати “білим та пухнастим” в очах виборців. А з іншого, у кожного депутата є власна родина, друзі, колеги а часто і бізнес-інтереси. Проте майже третина ужгородських депутатів гарно поєднують в своїй діяльності ці протилежні ролі.

Коли інтереси депутата як представника громади та його особисті інтереси вступають в конфлікт, українське законодавство називає це “конфліктом інтересів”, а приховування цих фактів і участь в прийнятті рішень на власну користь і поготів вважається корупційним злочином.

Аби перевірити, хто з депутатів мав особистий інтерес у рішеннях міської ради, експерти ГО “Антикорупційний штаб”  дослідили протоколи Ужгородської міськради. Виявилося, що з початку 2018 року на сесійних засіданнях Ужгородської міської ради депутати 19 разів повідомляли про конфлікт інтересів та особисто не брали участь у відповідних голосуваннях. Таким чином, формально законодавства не порушували, хоч міська рада і приймала рішення на їх користь.

З початку року про наявність конфлікту інтересів заявили 11 депутатів, тобто третина всього депутатського корпусу. У фракційному розрізі, декларували особисту зацікавленість у рішеннях міськради четверо представників політичної фракції “Відродження” (Готра, Мандич, Пономарьов, Станко), троє депутатів з фракції “Наш край” (Борисенко, Губкович, Химинець), двоє представників фракції “Патріот” (Бабидорич, Чурило) та один від “Європейської партії України” (Шевчук). Серед зазначених обранців рекордсменами у кількості заяв про наявність конфлікту інтересів стали міський голова Богдан Андріїв та Василь Губкович. На їх рахунку по три заяви. Також двічі про конфлікт інтересів повідомляли Мандич, Станко, Химинець та Шевчук. Найчастіше конфлікт інтересів у депутатів виникає при розгляді земельних питань.

Всі три конфлікти інтересів, про які повідомляв міський очільник Богдан Андріїв, стосувалися розгляду питань щодо міського бюджету на 2018 рік або змін до нього. Раніше журналісти неодноразово оприлюднювали інформацію, що інтерес міського голови тісно переплітається з маршрутними перевезеннями Ужгорода та дотаціями перевізникам з міського бюджету.

Другий рекордсмен з кількості заявлених конфліктів інтересів, Василь Губкович до своїх земельних активів додав декілька об’єктів. Спочатку на власний ФОП Василь Михайлович приватизував шляхом викупу з комунальної власності міста за трохи більше ніж 5 000 грн  земельну ділянку площею 15 кв.м. для будівництва та обслуговування будівель торгівлі по вул. Михайла Грушевського, 25. А ТОВ “ТОР-Ужгород”, яке згадується як власність дружини у декларації Губковича, отримало дозвіл на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 1652 кв.м. для будівництва та обслуговування об`єктів енергогенеруючих підприємств  в районі Об`їзної дороги, 15. Крім того, Губкович заявляв про конфлікт інтересів під час голосування за рішення про виділення земельної ділянки ймовірно своєму родичу, Губковичу Андрію Миколайовичу, 75 кв.м. під гараж на території гаражного кооперативу «Політ» по вул. Гвардійській, 25.

Попіклувався про власного родича й Віталій Готра. Він заявив про конфлікт інтересів у питанні виділення земельної ділянки 600 кв.м. в районі вул. Собранецької, масив № 2 поз. 172 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд громадянину  Готрі Сергію Йосифовичу

Депутата Ужгородської міської ради Станіслава Пономарьова колеги теж порадували безкоштовними метрами землі. Його дружина Пономарьова Наталія отримала 700 кв.м. для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови по вул. Перемоги, 23 «а». А депутат Юлій Станко  отримав у власність 1000 кв.м. по вул. Транспортній, 16 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Також пан Станко заявляв про конфлікт інтересів під час прийняття рішення про надання дозволу на придбання службового автомобілю, вартістю до 500 000 грн.

Депутат Ужгородської міської ради Юрій Мандич, який до середини серпня був  керівником відновленого КП “Стадіон “Авангард”, двічі повідомляв про конфлікт інтересів. Обидва рази вони стосувались Програми  утримання та фінансової підтримки спортивних споруд КП «Стадіон «Авангард» на 2018 – 2020 роки. Документом передбачається виділення понад 5 млн грн на фінансування даної спортивної споруди.

Нагадаємо, що експерти громадської організації “Антикорупційний штаб” проводять постійний моніторинг рішень місцевих рад за допомогою сайту “Приховані інтереси”, який у лічені хвилини допомагає виявляти рішення, що приймаються на користь компаній, пов’язаних з депутатами місцевих рад.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *