Колишній заступник Ледиди залишається в політиці

качурПолітичний діяч Іван Качур розповів під час телепрограми «Про головне» про форум «Розвитку України», події на Сході, кадрові призначення та майбутнє Закарпатської області. Депутат обласної ради декількох скликань, за спиною якого значний досвід та якості лідера – Іван Качур, який в політиці понад 16 років і вміє лобіювати інтереси Закарпаття на державному рівні. На відміну від інших політиків, з новими силами, потужною партією та амбітною командою, мета якої – захист інтересів краян. Він шукає шляхи прогресивного розвитку краю, розвиває соціальну та гуманітарну сфери.

Іван Іванович, усім уже відомо, що в Україні створюється нова політична сила – Партія Розвитку України. Окрім того, на Форумі «Розвитку України», що проходив у Києві були помічені й Ви, як представник із Закарпаття. Також місцеві та регіональні ЗМІ писали про те, що Ви ймовірно очолите Закарпатський осередок Партії розвитку?

– Перед українцями останній час стояла гостра необхідність вибору стратегії розвитку. Тому подальша доля України залежить від того, чи зможе українське суспільство виявити цивілізаційну зрілість, подолати внутрішні суперечності та продовжити поступальних рух прогресивного розвитку. На сьогоднішній день ми бачимо, що ті політичні сили, що представляли країну, не оправдали довіри перед українцями. Суспільство шукає ту політичну силу, яка дійсно захистить людей, партію соціально-ліберального спрямування. Одна з низ – це партія Розвитку України. З великою симпатією ставлюся до команди, яка зараз працює в цій партії. Більше 60% партійців – це нові обличчя.Так, я дійсно приймав участь у Форумі Партії розвитку.

 

«Вперше в Україні будується партія не лідерського типу. Без вождів»

 

Чому Ви зацікавилися цією політичною силою і яка ваша роль у партії Розвитку України?

-Вперше в Україні будується партія не лідерського типу. Без вождів. Ця політична сила мені дуже близька, адже я за ЄС, а ця партія веде проукраїнську, проєвропейську політику. Я підтримую політичні сили, які думають про соціальний та економічний добробут нашої держави. Я особисто приймав участь у декількох з’їздах партії та приймав активну участь в обговоренні Платформи партії і лобіював інтереси в бік підписання Угоди про асоціацію. Тому що підтримую проєвропейський напрямок розвитку України, який включає в себе – модернізацію економіки, підняття рівня життя громадян, забезпеченість в соціальній сфері, захищеність, екологічно чисті та якісні продукти харчування, легальні умови праці.

 

Чи є люди, які підтримують та складуть актив Партії розвитку України на Закарпатті?

-На сьогоднішній день закарпатці в пошуках нових політичних сил. Останнім часом я провожу багато зустрічей з громадськістю краю. Зустрічаюся також з новими людьми. Наша команда весь цей час шукає нові шляхи розбудови краю.  Ми працювалита аналізували, і тепер продовжуємо працювати над тим, які сфери варто підсилити. А щодо підтримки закарпатцями – то вже на наступному тижні відбудеться партійна конференція. Ми відкриті для нових облич та тих людей, які сповідують головні цінності нашої країни. Люди сприймають позитивно нову політичну силу, адже головним рушієм є децентралізація влади, залучення громадян до прийняття важливих рішень та рівноправність всіх членів партії.

«За спиною значний досвід роботи. Я відчуваю в собі сили, можливості та бажання принести користь для своєї держави, суспільства, свого краю»

Чи відчуваєте ви внутрішні сили стати загальнообласним лідером?

-За спиною значний досвід роботи. Я відчуваю в собі силу, можливості та бажання принести користь для своєї держави, суспільства, свого краю, для людей, які, враховуючи потенціал нашої держави, заслуговують на  заможне життя у сучасній європейській країні. Весь час, будучи працюючи в ОДА, я займався не тільки своїми напрямками, – соціальною та гуманітарною сферами, але й акцентував увагу на економіці Закарпаття.

Іван Іванович, які відносини у вас із Олександром Ледидою. Подейкують, що «натягнуті». ..

– Сьогодні у кожного із нас свій шлях у житті. Так само у політиці: я підтримую євроінтеграційний шлях розвитку краю, а Олександр Ледида – відносини з Митним союзом. Час від часу ми зустрічаємося на спортивних, культурних та інших заходах, спілкуємося.

Досить довгий час пропрацювали на одній із ключових посад, займалися соціальною сферою. Як гадаєте, що найбільше хвилює закарпатців?

– По багатьох напрямках я був ініціатором прогресивного розвитку тієї чи іншої сфери. Відповідно мені хочеться, щоб ті напрацювання, яких досягла гуманітарна та соціальна сфери під час мого очільництва, працювали та розвивалася й надалі У нас є конкретні напрацювання: зміцнено спортивну та матеріально-технічну бази (до прикладу, відремонтовано басейн «Буревісник» та стадіон «Спартак», які були в аварійному стані), відкрито нові сучасні майстерні для виробничих професій. Особливу увагу приділяв культурній сфері (відремонтовано Закарпатський облмуздрамтеатр ім. братів Шерегеїв). Але не зважаючи на це деякі проекти залишились на папері..  На рівні розробки проекту залишилось питання «Льодового палацу», басейн й спортивна зала Ужгородської гімназії, дитячий ляльковий театр «Бавка» та обласна філармонія. Звісно, що я відслідковую, аналізую роботу тих управлінь та напрямків, які очолював. Але розумію, що зараз не найкращий час для критичної оцінки.

Іван Іванович, чи були до вас претензії від того ж «Люстраційного комітету», адже в них були невдоволення до більшості представників влади?

-До мене особисто претензій не було. Особисто я не мав ніяких погроз і розмов.Можливо, це черговий доказ того, що ту роботу, яку я виконував, то я робив на совість.

«Я впевнений, що децентралізація – це шлях розбудови стабільного та прогресивного розвитку регіонів»

Як ви відноситеся до децентралізації влади та її реформування? Як ви оцінюєте шлях, обраний чинним президентом?

– Я впевнений, що децентралізація – це шлях розбудови стабільного та прогресивного розвитку регіонів. Де, як не на місці знаєш, що краще для жителів. Варто по кожному напрямку вибудовувати ту стратегію, яка сприятиме досягненню максимальної мети розвитку. Кожна людина повинна мат можливість долучитися до розбудови краю.

«На сьогоднішній день альтернативи ЄС немає»

27 травня керівництво країни підписало економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС. У березні була підписана суспільно-політична.

– Я впевнений, що підписання Угоди – це виклик часу, поступ вперед для України. Вважаю, що ми маємо створити конкурентоспроможне середовище та високоякісні товари регіональних виробників. Але для цього нашим бізнесменам і власникам компаній треба бути гнучкими і швидко реагувати на зміни. Вливання іноземних інвестицій в Закарпаття та закордонний досвід – пріоритетні шляхи прогресивного розвитку регіону.  Ми маємо використати ті форми розвитку, які сповідуються в провідних європейських країнах. Альтернативи ЄС немає.

А як ви оцінюєте цей крок влади і що він дасть для Закарпаття?

– Підписуючи угоду з ЄС, Україна отримала доступ до європейських ринків. Керівництво України буде змушене зробити певні структурні зміни. Як правило, доступ до європейських ринків оцінюється позитивно, а необхідність змін як необхідна ціна за цей доступ. Насправді, не все так однозначно. При нерозумної політиці доступність до ринку може наносити шкоду, а розумна політика знаходити корисні моменти в необхідності структурних змін. Угода з ЄС повинна мобілізувати українців на нові досягнення, а не на прилаштування до старого та більш зручного.

«Оцінити роботу теперішніх чиновників можуть лише закарпатці»

І насамкінець:ваша думка про кадрові призначення на Закарпатті?

– Загалом сьогодні складна ситуація в державі. Через події, що відбуваються на Сході,питання кадрових призначень відходять на інший план. Надіюся, що ті люди, що працюють на своїх посадах у краї, будуть гідно виконувати свою роботу. А оцінити роботу теперішніх чиновників можуть лише закарпатці.

– See more at: http://mediacentr.info/politics/ivan-kachur-za-spinoju-znachnij-dosvid-roboti-ja-vidchuvaju-v-sobi-silu-mozhlivosti-ta-bazhannja__130024#sthash.rEtAwsfV.dpuf

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *