Categories Новини

Коли діло – труба, або Чому нардепу Василю Петьовці не подобається газифікація Тячівщини

Один із останніх депутатських запитів нардепа Василя Петьовки, що надійшов у Тячівську прокуратуру, стосується газифікації району. Привернув увагу надзвичайно «бдительного» обранця і повторного кандидата у народні депутати по 72 виборчому округу (Тячівський і Рахівський райони) посилений темп робіт у цьому напрямку – дуже швидко будуються на Тячівщині підвідні газопроводи і газифікуються села.

Факт дійсно показовий: за останні два роки підключено газ у двох населених пунктах Вишоватому та Добрянську, наразі проходить будівництво підвідних газопроводів з газифікацією у таких селах як Нижня Апша, Топчино, Глибокий Потік, Нересниця, Вільхівці. Подібними темпами подавалось блакитне паливо до помешкань людей хіба що в часи Радянського Союзу. А якщо врахувати й той факт, що роботи в районі відбуваються без залучення державного фінансування, а за кошти районного та обласного бюджетів та за допомогою інвестицій, то ці досягнення є суттєвими. І вони самі говорять про ефективність роботи як районної влади, так і державної політики у напрямку покращення благополуччя громади. Та не всіх тішать хороші здобутки, особливо політичних опонентів, які всіма способами намагаються вносити суєтність у налагоджений процес роботи.

Судіть самі. Замість того, щоб посприяти у проведенні газифікації та допомогти із залученням державних коштів, Василь Петьовка (який впродовж останніх 7-ми років є народним депутатом і повинен би захищати інтереси району) надсилає запити у правоохоронні органи. В них, зокрема, вимагає перевірити документацію по тендерах, надання погоджень та дозволів служб на проведення робіт тощо. А його «наближені люди», розклеюють листівки, шантажують та дезінформують місцевих жителів, аби ті не підписували договори з виконавцями робіт та відмовлялися від газу.

Щоб зрозуміти, де тут «собака зарита» і хто за цим всім стоїть, потрібно назвати ще одну ключову особу даної історії – петьовкінського протеже на Тячівщині, районного лідера Єдиного Центру, екс-голову районної адміністрації і жителя Нижньої Апші – Василя Йовдія. Саме газовий інтерес цього чоловіка тут представлений найбільш виразно. Ще у 2005 році, коли пан Йовдій працював заступником голови Тячівської районної державної адміністрації, була можливість газифікувати село Нижня Апша. Як посадовець і односельчанин Василь Михайлович міг зробити добре діло своїм землякам. Однак маючи надзвичайно «хватку» натуру і звичку здобувати зі всього користь, Василь Йовдій запросив за надання дозволів непідйомну навіть за румунськими мірками суму відкату – 800 тисяч собі та 400 тисяч доларів сільському голові І.Негре. Не отримавши «на лапу», псевдопатріот свого села сховав (практично вкрав) проектно-кошторисну документацію на підвідний газопровід, яку виготовив інвестор. Таким чином вирішення газового питання було відкладено у довгий ящик . Довелося поновлювати всю документацію.

З приходом до влади Партії регіонів та нової команди у районну адміністрацію, прискореними темпами розпочато втілення в життя соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, де одним з пунктів є газифікація населення. Зважаючи на численні звернення громадян, головою РДА Михайлом Шелевером було ініційовано і надано сприяння у будівництві підвідних газопроводів, про що вже сказано вище. У тому числі й по проекту «Підвідний газопровід до cмт. Солотвино ІІІ черга будівництва», де тендер виграла фірма «Обсількомунгосп» за майже половинну вартість.

Таким чином вдалося зекономити майже п’ять з половиною мільйонів бюджетних коштів. Так от, згідно цього проекту з’явилася можливість підключити до благ цивілізації румунські населені пункти – Нижню Апшу, Топчино, Глибокий Потік і в недалекому майбутньому перекинутись на Рахівський район, який ще зовсім не газифікований.

Було розроблено і погоджено з відповідними службами усю дозвільну документацію. Місцевий мешканець В.Дан вклав інвестиції в підвідний газопровід, а ТОВ «ДанБуд Україна» розпочало прокладання вуличних мереж газопроводу в селі Нижня Апша.

Тож в результаті виходить, що екс-голові адміністрації й петьовкиному підопічному В. Йовдію сприяє в газифікації рідного села Михайло Шелевер – головний конкурент на виборах у народні депутати Василя Петьовки.

Тоді, щоб якось «розрулити» ситуацію в свою користь пан Йовдій, прикриваючись іменами політиків В. Балоги та В.Петьовки, починає дезінформувати односельчан та мешканців сусідніх сіл. Мовляв, якщо вони виграють вибори і повернуться до влади, (Йовдій стане губернатором Закарпаття), то зроблять газ у селі дешевше, а пенсіонерам взагалі безплатно. Навіть розклеює листівки, де повідомляє розцінки однієї київської фірми. Такі заяви являються прямою авантюрою, бо підключити газ в оселі, не приєднавшись до підвідного газопроводу і не маючи відповідних документів, неможливо. Подібну інформацію розповсюджує і в Рахівському районі, зокрема в Середньому Водяному, однак там ще приписує собі та нардепу Петьовці чужі труди – що газифікацією займаються саме вони.

Хотілося б застерегти мешканців як Тячівського, так і Рахівського районів не вірити брехливим слова пана Йовдія та його прибічників. За своє перебування у районній владі він не спромігся провести газ до власної оселі – не те що зробити це іншим. А за 7 річний статус народного депутата, Василь Петьовка не залучив з держбюджету жодної копійки на розвиток Тячівського та Рахівського районів. Не виступив жодного разу з трибуни Верховної ради, не ініціював прийняття жодного законопроекту, не голосував за Закон «Про статус гірських населених пунктів». До відома, саме внесення поправок до цього документу надало б можливість багатьом гірським селам нашого регіону отримати суттєві пільги. Депутатська діяльність нардепа В. Петьовки у нашому окрузі – це роздача подачок у вигляді кормової картоплі, пліснявих цукерок та китайської побутової техніки. А ще підкуп та шантаж виборців, чим активно займається його команда з початку виборчої кампанії.

Декілька слів хотілося б ще додати про «діяльність» його протеже Йовдія, який займаючись контрабандою цигарок та іншими махінаціями, «кинув» не одного свого бізнес-партнера, причому на солідні суми – від сотні до півмільйона доларів. Особливо «наслідив» цей «Робін Гуд» в сучасній інтерпретації у тому ж таки Середньому Водяному, та рідному селі Нижня Апша. Звісно, що заволодівши чужими грошима, можна займатися й «благодійництвом» – напередодні виборів організовувати зіркові концерти та роздавати священикам автомобілі. А чому б і ні, якщо за «дерибан» із землею в селі Нижня Апша в урочищі «Думбрава» Йовдій откатнув від своїх друзів майже… 1 млн. доларів. І «допомагав» в оборудках такий собі «бізнес-партнер» Юрій Мойша.

Для тих, хто ще сьогодні слухає і вірить в казочки мукачівської команди та йде у них на повідку, варто б розповісти ще одну цікаву історію про фінансову піраміду (на зразок «МММ»), яку було створено під прямим керівництвом Василя Йовдія. Через свого ставленика, такого собі мешканця села Біла Церква на прізвисько «Льоха» ця оборудка добряче почистила кишені не одного грошовитого ділка з румунських сіл і навіть Тячева. А деякі наївні та довірливі встигли оформити й кредити. Та, на відміну від засновника МММ, який за подібні махінації сів у в’язницю, «Льоху» вдалося зникнути, а «Йовродію», певно, залучившись підтримкою Балоги та Петьовки, які в той час були при владі, все зійшло з рук.

Проте слід від цієї історії залишиться надовго в житті тих, кого у такий примітивний спосіб зумів «кинути» член балогівської команди – Василь Йовдій. З тих пір у ділових колах побутує навіть поговірка: «Якщо у тебе є гроші і ти не знаєш куди їх вкласти, зв’яжись з Йовдієм». Хто зна – можливо цей великий комбінатор теж залишиться у народній пам’яті класичним Остапом Бендером. Тільки, якщо в книзі і фільмі від подібних історій можна повеселитися, в житті – все виглядає набагато сумніше. І вже зовсім не смішно, коли такі типи в подібний спосіб рвуться до влади. Користі від Балог, Петьовок, Йовдіїв нашим людям не буде ніякої. Хто має «шкурну натуру» і звик все життя махлювати, ніколи не стане месією. Тож шановні виборці, не дозволяйте вводити себе в оману! Будьте пильні, не спокушайтеся на гарні обіцянки та одноразові балогівські, петьовкінські та йовдійські подачки. Пам’ятайте, за ваш голос вони повернуть собі з вас – сторицею!

Іван Нижньоапшанський

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *