Колектив Ужанського нацпарку вітає академіка Степана Стойко зі 100-річчям

Колектив Ужанського нацпарку вітає академіка Степана Стойко зі 100-річчям

Колектив Ужанського національного природного парку та його Науково-технічна рада вітає Стойку Степана Михайловича з ювілеєм – 100-річчям з Дня народження!

Степан Стойко доктор біологічних наук, професор, доктор гоноріс кауза Зволенського технічного університету, дійсний член УЛАН, почесний член Українського ботанічного товариства, дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Степан Стойко народився 14 березня 1920 року в с. Кричево Тячівського району Закарпатської області.

Діяльність вченого повязана з Львівськими науковими установами – Львівським відділеням Інституту ботаніки АН УРСР, Інститутом екології Карпат НАН України та ін. Наукова діяльність охоплює фітосозологію, лісову екологію, флористику, біологію деревних порід, лісову термінологію, історію науки, охорону природи. У цих галузях вчений опублікував самостійно та у співавторстві 10 наукових монографій, 3 навчальні посібники з охорони природи та понад 400 наукових статей (понад 40 – у закордонних журналах). Основні наукові монографії: «Заповідники та памятки природи Українських Карпат » (1966), «Охорона природи Українських Карпат і прилеглих територій» (1980), «Флора і рослинність Карпатського заповідника» (1982), «В.И. Вернадский. Жизнь и деятельность на Украине (1984-1988)», «Заповідні екосистеми Карпат» (1991), «The East Carpathian biospherereserves (Біосферний резерват «Східні Карпати»)» (1999), «Ужанський природний національний парк. Поліфункціональне значення» (2008).

У 2000 р. професор С. Стойко напрацював концепцію створення ландшафтно-етнографічних заповідників. Пізніше (2006 р.) – концепцію створення ландшафтно-меморіальних парків та памяток. На основі усвдомленнянаслідків антропогенного впливу на біосферу, що спричинили збіднення біологічного та екосистемногорізноманіття, професор С. Стойко сформував концепцію поліфункціонального значення природно-заповідного фонду.

Наукова діяльність професора повязана з лісовою геоботанікою, екологією та заповідною справою Карпат, Розточчя та Західного Поділля. Професор С. Стойко обґрунтував створення значної кількості територій та обєктів природно-заповідного фонду України, в т.ч. таких як Яворівський НПП, НПП «Сколівські Бескиди», РЛП «Надсянський» та РЛП «Равське Розточчя», НПП «Ужанський», НПП «Зачарований край» та інші.

Завдяки старанням ювіляра Ужанський НПП та РЛП «Надсянський» є складовими частинами польсько-словацько– українського біосферного резервату «Східні Карпати», які комісія МАБ ЮНЕСКО внесла в 1999 р. у міжнародну мережу біосферних резерватів.

Академік С. Стойко активно продовжує працювати почесним головою Науково-технічної ради УжанськогоНПП.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *