Художниця Христина Данко-Шолтес представить в Ужгороді ретроспективну виставку акварелей

Художниця Христина Данко-Шолтес представить в Ужгороді ретроспективну виставку акварелей

Виставка живопису Христини Данко-Шолтес, членкині Спілки незалежних художників «КЕТ» ім. А. Кашшая, відчинить свої двері для відвідувачів 11 вересня о 16.00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

Творчий доробок художниці,що буде представлений на виставці – це близько 30 робіт-акварелей, що приваблюють своєю чистотою, прозорістю фарб, гармонійністю кольорів та композиції.

Христина Данко народилася 27 червня 1947 року в сім’ї інтелігентів в Ужгороді. Мама, Клара Вікторівна – вчителька, двоюрідна сестра Федора Манайла, батько, Емерих Емерихович Данко – провідний лікар-дерматолог, знаний далеко за межами Закарпаття. Його незаперечний авторитет став визначальним у виборі майбутньої професії для його дітей – Христини та Йосифа, котрі теж стали лікарями.

Не раз гостями їхньої родини були відомі закарпатські митці: музиканти, письменники та художники. Христина, затамувавши подих, прислухалася до їхніх розмов, відкриваючи для себе новий світ. Дитяче захоплення малюванням привело її до студії чудового педагога Золтана Баконія.

Перша персональна виставка художниці відбулася в липні 2007 року в закарпатському музеї народної архітектури та побуту. До експозиції ввійшли живописні та графічні роботи, створені протягом десятиліть творчої діяльності. Крім того, роботи мисткині виставлялися на міжнародних виставках, у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, вона брала участь у виставці акварелі учнів Золтана Баконія, присвяченій його 90-річчю. Творчість Христини Данко-Шолтес відзначена різними нагородами, почесними грамотами за особистий вклад у розвиток міжнародного культурного партнерства у галузі образотворчого мистецтва та професіоналізм, повідомили у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *