Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією єпископ Віктор Бедь привітав Павла М. Федаку з 75-річчям від дня народження та удостоїв його ордена «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України»

Керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією єпископ Віктор Бедь привітав Павла М. Федаку з 75-річчям від дня народження та удостоїв його ордена «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України»

9 березня 2020 року, в м. Ужгороді, після громадського ушанування світлої пам’яті Великого українського пророка української нації, поета Тараса Шевченка до 206-річчя від дня його народження, відбулося розширене засідання Ради Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства «Просвіта».

Засідання було проведено в історичному будинку крайової «Просвіти» під головуванням почесного голови товариства Павла М. Федаки та голови товариства Павла П. Федаки.

В ході засідання Павло М. Федака презентував вихід із друку чергового Календаря «Просвіти» на 2020 рік.

Календар-альманах «Просвіти» на 2020 рік висвітлює пам’ятні дати історії Закарпаття, знайомить з визначними постатями вчених, педагогів, просвітян, письменників, композиторів, громадських, культурних і політичних діячів, провідними музеями, пам’ятками історії і культури області, хронікою життя крайового товариства «Просвіта» та важливими подіями минулого, 2019, року.

Укладачі Календаря – Павло М. Федака, Павло П. Федака.

В ході засідання до присутніх звернувся і Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, який від імені всіх присутніх привітав Павла Михайловича Федаку, почесного голову Закарпатського крайового товариства «Просвіта», учасника і ветерана українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, першого голову Ужгородської міської організації Народного Руху України за перебудову (1989 – 1992), доктора історичних наук, видатного і талановитого науковця-дослідника з 75-річчям від дня його народження, яке він відсвяткував 3 березня 2020 року.

За вияв високого патріотизму, участь в українських національно-визвольних змаганнях кінця 80-х – початку 90-х рр. ХХ століття, особистий внесок у відновлення державної незалежності України (24 серпня 1991 р.), та з нагоди Славного ювілею – 75-річчя від дня народження, Преосвященніший владика Віктор Бедь удостоїв Павла М. Федаку високої відзнаки – ордена «Благовірного Петра Конашевича-Сагайдачного, Гетьмана України».

До щирих вітань приєдналися всі присутні та разом проспівали «Многая і благая літа…» ювіляру.

Також, за пропозицією владики Віктора Бедь, всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять всіх спочилих у Бозі побратимів-просвітня та їх рідних, які відійшли у вічність в 2019 та на початку 2020 рр., зокрема Богдана Досяка (08.03.1964 – 23.08.2019), Михайла Федаку (07.10.1937 – 11.01.2020), Катерину Вчорашню Железнік) (09.11.1939 – 28.02.2020) та інших.

Відтак учасники зібрання обговорили питання головних напрямків діяльності Товариства на 2020 рік.

Пресслужба МКЄ ПЦУ.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *