Керівники Ужгородського коледжу культури і мистецтв розповіли про цьогорічну вступну кампанію до вишу (аудіо)

Керівники Ужгородського коледжу культури і мистецтв розповіли про цьогорічну вступну кампанію до вишу (аудіо)

Культурно-мистецький вищий навчальний заклад краю – “Ужгородський коледж культури і мистецтв”, маючи свою історію та традиції завжди приваблював молодь, особливо ту, яка шанобливо ставилася до народних витоків своєї Срібної землі.

Прийом документів на молодшого спеціаліста розпочався з 2-го липня і триватиме до 18-ї години 14-го липня. Документи приймаються у абітурієнтів після 9-го класу на спеціальності «інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «хореографія», «музичне мистецтво», «менеджмент соціокультурної сфери» та «сценічне мистецтво».

З 12 липня починається набір на бакалавра. Вперше в цьому році навчальний заклад починає готувати бакалаврів зі спеціальності «інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «сценічне мистецтво» та «музичне мистецтво».

Гостями журналіста Наталії Шпак на Радіо Ужгород стали директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Шетеля та викладачі цього вишу професор Валентина Ільганаєва і заслужений артист України Олександр Куцик.

Керівник закладу зупинилася на переліку спеціальностей. В цьому році тут додався бакалаврат, що принципово змінило статус коледжу серед навчальних установ такого профілю в нашій області, зробило його дещо унікальним. За короткою назвою спеціальності стоїть багато творчих професій. То ж про них теж йшла мова. А це, наприклад, організатори культурно-дозвіллєвої діяльності для клубів, шкіл мистецтв, для хорових аматорських колективів, колективів народних інструментів. Готує коледж керівників фольклорних, хорових, духових колективів. На сценічному мистецтві готуються актори і режисери. Є в коледжі сучасна і народна хореографія.

Розповіла Наталія Шетеля і про особливості проведення творчих конкурсів, про те, які моменти враховуються при зарахуванні. Про можливість короткого терміну навчання для молодших спеціалістів вже  на бакалавраті. Про наявність бюджетних місць на бакалавра.

Найвищий конкурс цього року на сценічне мистецтво – 3,5 чоловіка на місце. На видовищно-театралізовані заходи – 3 чоловіка на місце. Хороший конкурс на спеціальності музичне мистецтво, хорове диригування, народні інструменти, духові та естрадні інструменти. Популярні скрипка, саксофон, естрадний спів. Конкурс в цьому році вищий, ніж в минулому. На всі спеціальності крім денної є і заочна форма навчання. Поєднувати освіту з роботою можуть ті, хто вже працює в професії й інші.

Професор Валентина Ільганаєва говорила про близьку їй, як викладачу і науковцю, сферу інформаційного середовища. Саме таких спеціалістів з багатьма освітніми новаціями, вперше в Закарпатській області готуватиме з цього року коледж і професор разом з командою розвиватиме саме сучасні напрямки професії працівників інформаційної сфери.

Хто знає Олександра Куцика, чудово пам’ятає його художню манеру розповіді. Цей визнаний майстер мав і раніше досвід педагогічної діяльності. З приходом його в Ужгородський коледж культури і мистецтв тут так само розпочинаються новації. Пан Олександр говорив про підготовку акторів, режисерів. Анонсував навчання студентів в напрямку кіномистецтва, аудіовізуальних робіт.

Специфіка нового набору полягатиме у формуванні курсу, де студенти будуть виховуватися в певному театральному творчому середовищі. Трохи згодом визначиться, хто піде на акторський напрямок, хто на режисерський. Хтось вибере масові заходи, хтось естраду, хтось звукорежисуру. Можливо, хтось стане займатися сценаріями, драматургією. Викладачі будуть сприяти розвитку цих талантів. Акторська майстерність залишається провідною. Але й інші базові знання не завадять нікому.

У виші вважають головним, щоб випускники коледжу залишалися працювати в Закарпатті. Тут багато можливостей знайти себе з такою освітою. В Ужгороді це Закарпатський обласний музично-драматичний театр та його мала сцена, обласний театр ляльок, театри в Мукачеві та Хусті, Берегівський угорський національний театр. На часі створення нового молодіжного театру-студії.

Новий курс коледжу на вищу освіту буде набувати енергії і швидкості, формувати культурно-мистецьке середовище в краї, пообіцяли гості Радіо Ужгород.

Деталі RadioUzhgorod

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *