“Карпатський експрес” через Румунію возитиме пасажирів з Ужгорода до Iвано-Франкiвська (відео)

“Карпатський експрес” через Румунію возитиме пасажирів з Ужгорода до Iвано-Франкiвська (відео)

Реалiзацiя проєкту “Карпатський експрес” на фiнiшнiй прямiй. Закарпатська облдержадмiнiстрацiя разом з Укрзалiзницею розробили схему залiзничного сполучення Ужгород – Iвано-Франкiвськ.

Про це сьогоднi говорили на зустрiчi з префектом повiту Марамуреш п. Рудольфом Штаудером i консулом Румунiї в Солотвино Грацiаном-Флорiном Пирву, повiдомив голова Закарпатської ОДА Вiктор Микита.

Маршрут пролягає через станцiї: Ужгород – Тересва – мiжнародний залiзничний пункт пропуску «Тересва – Кимпулунг ла Тиса» – мiжнародний залiзничний пункт пропуску «Дiлове – Валя Вишеулуй» – Берлибаш – Рахiв – Iвано-Франкiвськ.

“Тобто мова про транзитний транспортний коридор через територiю Румунiї по широкiй колiї без пересадок. Вiдкриття цього сполучення орiєнтоване на проїзд у мiжнародному сполученнi (тiльки за бiометричними закордонними паспортами). Концентруємо зусилля саме на цьому”, – зазначає Микита.

Румунська сторона активно працює над вiдновленням колiї зi свого боку. Щоб з’єднати залiзничне сполучення на кордонi, ще потрiбно зробити до 17 км колiї. Також окремого обсягу робiт та часу потребують два мости на маршрутi на територiї Румунiї.

Для слiдування вже готовi дизель-поїзди, якi очiкують на введення у вiдповiднi маршрути.

Пiсля запуску залiзничної артерiї також планують розглянути питання щодо створення логiстичного хабу в Сiгетi для транспортування вантажiв сiльськогосподарської продукцiї до морських портiв у Румунiї.

“Також залiзничний маршрут через територiю Румунiї дозволить полегшити доступ туристам з iнших держав до вiдомих українських курортно-рекреацiйних локацiй, таких як Драгобрат, Буковель та iншi. Окреме питання – це транзит вимушено перемiщених осiб з районiв ведення бойових дiй, якi мають намiр переїхати на територiю Румунiї. Залiзниця надасть новi можливостi для цього i полегшить фахiвцям роботу на пунктах пропуску, зробивши перетин кордону бiльш комфортним та швидким. Усi прикордоннi регiони України знають, наскiльки важлива органiзацiя виконання цього завдання.

Разом з румунськими колегами оглянули ділянки залізничної колії на напрямку до українського пункту пропуску, де тривають ремонтно-відновлювальні роботи.
Тут залучили велику кількість працівників і спеціальної техніки, яка розчищає колію від засмічення та наросту чагарників. Її не використовували понад 7 років, тож вона перебуває у досить занедбаному стані.
 Румунські партнери відзначили оперативну та якісну роботу української сторони під час відновлення ділянок колії на Рахівському напрямку. Це стало великим стимулювальним фактором для активної роботи на суміжній стороні.
Під час зустрічі наголосили колегам на важливості та ролі цього проєкту для обох сторін, підкреслили його актуальність для зміцнення транспортних зв’язків.
Ця ініціатива дає можливість запустити до 6 пар потягів та забезпечити потік до 138 вагонів на добу й до 4 140 на місяць залежно від типу поїзда.
Префект повіту Марамуреш п. Рудольф Штаудер та консул Румунії в Солотвино Граціан-Флорін Пирву запевнили, що тримають ситуацію під особливим контролем.
На жаль, до нас не зміг приєднатися ще один справжній друг Закарпаття – Іонел-Овідіу Богдан Ionel Bogdan, президент ради повіту Марамуреш, однак знаю, що мій колега також опікується цим питанням.
Щиро дякую нашим румунським друзям за взаємодію, конструктивну роботу та увагу до Закарпаття.
Стоїмо разом, плече до плеча!”, – переконаний Вiктор Микита.

Нагадаємо, через Румунiю пролягає приблизно 30 км колiї у напрямку Прикарпаття з Ужгорода.

http://

http://

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *