“Карпатська Січ” вшанувала пам’ять загиблих Воїнів Карпатської України (ФОТО, ВІДЕО)

75 років тому Україна стала очевидцем ще одного прояву мужності та самовіддачі кращих її синів перед лицем фатальної небезпеки з боку окупанта.

Красне поле – символ національної честі Закарпатської області. Молоді студенти, озброєні лише ідеєю української державності, гордо ступили в бій із озброєними до зубів професійними фашистськими військами Угорщини. І все це була майбутня інтелігенція, котра за відсутності війська змушена була пожертвувати найдорожчим та залишила край без кращих його людей.

В день 15 березня СПО “Карпатська Січ” разом із Правим сектором Закарпаття вшанували пам”ять загиблих Героїв Карпатської України.

Спочатку учасники маршем пройшли до меморіального комплексу пам”яті січовиків на Красному полі, де була вишикувана почесна варта. Слово між виступаючих мав голова СПО “Карпатська Січ” Тарас Деяк, який наголосив на тому, що “людству властиво повторювати помилки історії : Крути, Красне поле, а сьогодні – Майдан. Такі різні епохи, але такі схожі долі, погляди, ідеї, жертовність та готовність до останнього боротись за рідну землю”.

До меморіалу було покладено квіти та запалено свічки, після чого активісти вирушили до м. Хуст. Там наступники карпатських січовиків пройшли маршем, на чолі якого йшло троє січовиків сучасних у формах січовиків-попередників. До маршу пам”яті приєднувались місцеві жителі, гаслами підтримуюючи учасників заходу.

Маршем активісти пройшлись до Будинку “Карпатської Січі”, де вшанували Героїв хвилиною мовчання, покладанням квітів та запаленням свічок. Те саме було зроблено і на Замковій горі, а по дорозі до Ужгорода група націоналістів зупинилася в с.Чинадієво, де стоїть могила січовика Михайла Петричка, та с.Білки, де розташовані поховання чотирьох воїнів Карпатської України. В кожному із зазначених місць пам”ять про закарпатських “стражів гір” було вшановано короткими промовами та хвилинами мовчання, під час яких кожен мав змогу задуматись над подвигом юнаків та тим, що ми, покоління наступників, допустили повторення історії сьогодні. Проте в майбутньому наше завдання полягає в вихованні нового, свідомого своєї історії та коріння суспільства, яке розумітиме, на якій землі живе, здвідки походить і куди йде.

Сьогоднішній захід відвідала велика кількість людей, що свідчить про національну свідомість закарпатців, їх приналежність до незламної української нації. У серці кожного з цих людей горить той незгасний вогник, який спонукає до боротьби за волю України, за майбутнє своїх нащадків.

Вшанування Героїв Карпатської Січі матиме продовження завтра, 16 березня, в м. Ужгород, де їх наступниками, сучасними січовиками, буде проведено футбольний турнір за кубок “Карпатської Січі” для юнацтва, великий марш пам”яті Героїв Карпатської України, покладання квітів та запалення свічок біля пам”ятника президенту Карпатської України Августину Волошину та на братській могилі січовиків.

Запрошуємо краян долучатись до дійства, адже кожне з імен Героїв повинне бути викарбуване жирним шрифтом на сторінках української історії та має спонукати до відстоювання і збереження того, що так важко давалось нашим попередникам. Людям, які загинули для життя і добробуту кожного з нас.

січ9 січ січ2 січ3 січ4 січ5 січ6 січ7 січ8

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *