Категорії Новини

«Карпатська Січ» вшанувала пам’ять Героїв Крут спортивно-ідеологічним вишколом та тереновою грою.

29 січня 2013 року  в лісі поблизу Ужгорода спортивно-патріотичний рух націоналістів Закарпаття «Карпатська Січ» провів одноденний спортивно-ідеологічний вишкіл та змагання з теренової гри на честь 95-ї річниці пам’яті Героїв Крут, героїчного чину української молоді, яка стала на захист Батьківщини і всупила у бій з 4-тисячною більшовицькою армією на залізничній станції Крути.

Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 (16) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей були ними страчені.

Вишкіл почався  з пробіжки на зазначене місце. Прибувши, була проведена коротка історична лекція, після якої хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Крут.

Поділившись порівну на дві команди почали грати Теренову гру. Суть теренової гри полягає в тому, що учасники діляться на дві команди, які змагаються між собою за прапори одна одної та за кількість «вбитих» гравців суперника (знімають з гравця стрічку певного кольору). При цьому кожна з команд суворо дотримується правил чесної гри, прояви негідної поведінки та порушення правил під час її проведення можуть каратися дискваліфікацією гравця. За дотриманням правил слідкують спостерігачі. Перемогу отримує той, хто захоплює прапор противника і при цьому відстоює свій.

Далі пройшли спаринги по змішаним боям, де вже змагалися не командами, а кожен учасник міг обрати собі суперника, тим самим перевірялась бойова підготовка.

Після спарингів та короткого відпочинку, знов продовжились командні змагання, такі як: Лава на лаву (повалити та зняти стрічку з суперника), перетягування за лінію (перетягнути суперників за умовну лінію на свою територію, при цьому не втративши своїх гравців).

Всі командні змагання вимагали тактичних підходів, адже обравши правильну тактику команда завжди швидко і без втрат обіграє суперника.

В здоровому тілі – здоровий дух, ми повинні гартувати своє тіло й свій дух. Пам’ятати героїв України, їх героїчні вчинки для здобуття незалежності, боротьбі з окупаційними режимами.

Вони почали! Ми завершимо!

Ваш Подвиг – нам приклад!

Герої не вмирають! Вмирають вороги!

<iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/ESGHIXIEWps” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *