Категорії Новини

КАРЕЛУ КОЛЕСАРЮ 80 РОКІВ

18 вересня святкуватиме свій 80-річний ювілей відомий діяч фізичної культури та спорту нашого краю Карел Йосипович Колесар.

Із шкільних років ювіляр, який народився і виріс у передмісті Мукачева – Паланку, захоплювався багатьма видами спорту, був переможцем і призером обласних змагань із метання диску, стрибків у висоту з місця, кульової стрільби. Під час навчання у Львівському інституті фізкультури виконав спортивні розряди з важкої атлетики, гімнастики, плавання, фехтування. Та найбільше вабила юнака парна акробатика, в якій він і досяг найкращих успіхів, що увінчалися у 1954 році перемогою на першості Української ради спортивного товариства «Медик».

По закінченні інституту з 1955 року працює тренером із спортивної гімнастики та акробатики й заступником директора Ужгородської дитячої спортшколи, одночасно за сумісництвом викладає в УжДУ, а з 1957 по 1963 рік очолює ДСШ, не припиняючи практичної педагогічної роботи. У 1963 році його учень Василь Губік стає призером чемпіонату України з акробатики, а через рік вихованка Карела Йосиповича Віра Бабурина перемагає у всесоюзній першості товариства «Трудові резерви» й виконує норматив майстра спорту.

Значну роль відіграв ювіляр у розвитку фізичної культури обласного центру, очолюючи у 1964 – 1968 роках Ужгородський міський спорткомітет. Під час його роботи на посаді голови комітету Ужгород у 1966 та 1967 роках нагороджується перехідним прапором Ради міністрів УРСР за високі результати у фізкультурно-спортивній роботі, а Карел Колесар – відзнакою всесоюзного спорткомітету «Відмінник фізичної культури».

З 1968 року працює вчителем і заступником директора Ужгородської середньої школи № 10, а у 1975-му призначений на посаду заступника голови Закарпатського обласного спорткомітету. П’ятирічка його роботи одним із очільників крайового спорту знаменувалася пожвавленням і розширенням міжнародних зв’язків закарпатських спортсменів із прикордонними країнами. У ці ж роки був створений обласний Олімпійський комітет для сприяння підготовці та проведенню Олімпіади-80 у Москві, секретарем якого призначили ювіляра.

З 1980 року К.Колесар пов’язав свою подальшу долю з Ужгородським університетом, де й зараз працює старшим викладачем кафедри фізичного виховання, веде заняття зі студентами з вадами здоров’я. Він учасник багатьох конференцій з питань реабілітації хворих студентів засобами фізкультури, автор посібників з цієї проблематики, зокрема протягом останніх років вийшли друком п’ять методичних розробок за його авторством та співавторством.

Ювіляр бере активну участь у громадській роботі: багато років очолював обласні федерації акробатики та спортивної гімнастики, став суддею республіканської категорії з цих видів спорту, у 1980 – 1983 роках був головою університетського спортивного клубу «Буревісник», протягом 25-ти років є учасником чоловічої народної хорової капели викладачів УжНУ «Боян». За плідну роботу з фізичного виховання молоді у 2006 році нагороджений грамотою та медаллю Закарпатської облдержадміністрації.

Спортивна громадськість обласного центру та краю, колеги, студенти шанують Карела Йосиповича як надійного товариша, досвідченого організатора фізичної культури, педагога й щиро бажають доброго здоров’я та подальших успіхів у його благородній роботі.

Андрій Федорішко,

майстер спорту

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *