Кандидат на посаду Ужгородського міського голови Андріїв без дозволу використав логотипи чотирьох політичних сил

В Ужгороді 11 листопада з’явилися білблорди із зображенням кандидата на посаду міського голови Ужгорода Богдана Андріїва із логотипами партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч» та «КМКС. Партія угорців України», які подолали 5-відсотковий бар’єр та отримають у раді нового скликання своїх депутатів.

На білбордах розміщена фотографія Андріїва та напис «Звертаюсь до», під яким логотипи згаданих партій. Далі йде напис – «Об’єднаймо зусилля заради європейського майбутнього Ужгорода!».

На білборді, сюжет якого містить ознаки агітації, відсутня інформація з вихідними даними.

0 12.11 andrijiv 3

0 12.11 andrijiv

«Закарпатська обласна організація вбачає ознаки нечесної передвиборчої агітації напередодні другого туру виборів міського голови Ужгорода», – так прокоментували факт появи білбордів у прес-службі «Солідарності». І нагадали про заяву голови обласного осередку партії Валерія Пацкана, що політична сила не підтримує жодного з кандидатів другого туру.

Жодних дозволів використовувати логотип партії не давали у ВО «Батьківщина», – наголосив прес-секретар обласного осередку партії Іван Колодій. Також ця політична сила не підтримувала кандидата Андріїва у другому турі.

«Ніякого дозволу на використання символіки нашої політичної сили ми не давали», – зазначила у коментарі ОПОРІ речниця «КМКС. Партії угорців України» Кароліна Дорчі. «У понеділок, 9 листопада, у нас були загальні партійні збори і питання про дозвіл на використання символіки кандидату на посаду міського голови Ужгорода взагалі не піднімалися. Чому вирішили її використовувати – не знаю. Якщо чесно, то у першому турі виборів на посаду міського голови КМКС підтримало Володимира Чубірка. Але він, на жаль, програв. Про підтримку когось у другому турі мови не йшло».

«Ми не давали дозволу на використання нашої символіки кандидату на посаду міського голови Богдану Андріїву. Мені дуже дивно, чому вона з’явилася на його білбордах», – каже голова Ужгородського міського осередку «Об’єднання Самопоміч» Микола Сюсько. «У зв’язку з цим 12 листопада ми скликаємо партійний осередок, аби дати належну оцінку цьому факту. І будемо приймати якісь міри».

Прикметно, що сам Богдан Андріїв є кандидатом від партії «Відродження», втім у його агітаційній продукції, у тому числі і на білбордах, символіки цієї політичної сили немає.

ОПОРА констатує: якби на білбордах були просто написи назв партій, то у цьому не вбачалося б ознак порушення законодавства. Водночас у факті розміщення логотипів, які є партійними брендами, можуть вбачитися ознаки маніпулювання думкою виборців, оскільки із сюжету білборду може скластися враження, що згадані політичні сили підтримують даного кандидата.

У факті відсутності на білбордах вихідних даних спостерігачі ОПОРИ вбачають ознаки порушення частини 2 статті 56 Закону України “Про місцеві вибори», згідно з якою друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».

Про факт появи білбордів із фотографією кандидата на посаду міського голови Багдана Андріїва без вихідних даних спостерігачі ОПОРИ готують скаргу правоохоронцям та у міську виборчу комісію.

андріїв

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *