Каменепад на Закарпатті, природа мстить за варварські рубки лісів (відео)

Каменепад на Закарпатті, природа мстить за варварські рубки лісів (відео)
Зсув гірської породи внаслідок затяжних дощів стався у селі Підплеша (Нереснянська ОТГ) Тячівського району.
Природа диктує людям свої умови. Варварські рубки лісів не проходять безслідно.
На щастя ніхто не постраждав.
Очевидець події Квіта Костевич пише:
“Гірська непередбачувана місцевість! Втручання в природу постійно обертається місцевим жителям в біду і катаклізми! За пару хвилин гірський струмок може затопити вулицю і будинки. Зсуви кругом та около постійно , повені.
Днями піднялася річка підмило трансформатор , знеструмило цілу Тарасівку ,
доступили полагодити не скоро , змило переправу до людей.
Усі мовчать , бариґи роблять своє далі , знищують ліси , забирають гравій.
І тепер люди не сплять спокійно , бо піднялася вода в річці , дамб нема.
Про які ще ГЕСи може йти мова?”

1 Comment

  1. Ця пані не дуже має уявлення, про що говорить. Паводок – природне яваще. У їх посиленні мають роль на зараз кліматичні фактори швидше глобального характеру. Суцільні рубки уже давно заборонені, а от зловживання, без сумніву, є, як і крадіжки. Питання у масштабі. Зсуви також не завжди є наслідком діяльності людини. Подібні зсуви могли формуватися сотні років.Внаслідок гігантського зсуву, для прикладу, утворилося озеро Синевир. А от в якій зоні здійснювалася хаотична забудова – це саме те питання! А це водозахисні зони біля річок, де будувалося за хабарі, завдяки кумівству та панібратству. Якщо ви будуєтеся в 100 м від русла Тиси у її заплаві, то ваша “хижа” проживе, у кращому випадку, років із тридцять. І ще якась дурня про ГЕСи. Це в контексті прокацапської діяльності, сподіваюся, від “недомислія” та разючої некомпетентності. Ультрамалі ГЕСи є порятунком для енергетики Закарпаття, оскільки дозволяють регулювати потужності скиду води, а “боротьба” з ними має уже точно не проукраїнський характер і теперішні відключення, в тому числі, є наслідком війни проти них деяких псевдонауковців, роги яких виросли в бурято-кацапії. А для Закарпаття, наряду з сонячною енергетикою (що має нерегульований характер) та вітровою – цу є перспектива на наступні роки. До речі, щодо вітрових проетів, Боржави не були добрим місцем через їх рекреаційне значення, а от полонина Рівна, що фактично знищена та засміченя, могла б бути кращим перспективним обєктом, особливо враховуючи наявність відносно доброго сполучення. Перш ніж писати дурниці до Інтернету, слід, мабуть було проконсультуватися з фахівцями.

    Колишній член Дунайськоїкомісії Євросоюзу від України та ряду комісій НАН України та обласної ради з питань виникнення катастрофічних паводків, науковий співробітник унту ТДТ (В’єтнам), професор Андрій Ковальчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *