Каліцтво ужгородської школярки зійшло з рук команді міського голови

Каліцтво ужгородської школярки зійшло з рук команді міського голови

Дитячі прогулянки, художні гуртки, поїздки з однокласниками та відпочинок з родиною змінили кабінети лікарів та операційні столи.

16 листопада 2016 року на вулиці Заньковецькій підрядна організація ТОВ “Ужагромікс” обрізала дерева біля однієї зі шкіл. Тоді підрядники не подбали про елементарні заходи безпеки, внаслідок чого зрізане дерево впало на перехожу школярку Аніту Білей.

“Болить голова і моя ніжка, якщо мене болить чуть-чуть, то я це можу витерпіти, але якщо болить сильно, то я начинаю плакати, мама мене заспокоює і дає мені лікарства” – коментувала свій стан Аніта Білей після проведення операцій.

Внаслідок інциденту у дівчинки діагностували політравму, геморагічний забій, закриту черепно-мозкову травму, багатоуламковий перелом обох кісток лівої гомілки з обширними забрудненими забійно-рваними ранами – пише УжНьюз.

Пізніше лікарям довелося вкоротили ніжку Анітки на 15 сантиметрів. Сильна та мужня школярка вже пережила понад 25 операцій.

На підтримку родини Анітки підключилися закарпатські волонтери та небайдужі ужгородці. Збір коштів проходив, як на теренах світової мережі, так і на різних тематичних заходах, концертах тощо.

Одразу після подій біля ЗОШ №15, мер Ужгорода швидко відреагував та заявив, що усіх винуватців суворо покарають!

Більшість часу Аніта проводить вдома. Не відвідує школи, однак вимушена була ходити до суду. Адже винні у нещасному випадку повинні бути покарані!

Зі сторони обвинувачених у залі знаходилося двоє підозрюваних, працівники підрядної організації. Їх притягали до кримінальної відповідальності за Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. Своєї вини підозрювані не заперечували.

10 квітня 2019 року, через понад 2 роки після трагічного випадку, суд оголосив свій вирок – 12 тисяч гривень штрафу та позбавлення права займатися певною діяльністю.

Не зважаючи на голослівність Ужгородського міського голови, що всіх буде суворо покарано, гуманний суд обходиться штрафом, а Ужгородська міська рада, протягом всього цього часу, продовжує замовляти у фірми-винуватця послуги з озеленення територій, обрізки дерев, утримання зелених насаджень та благоустрою території.

Варто відмітити, що трагічна обрізка відбувалася за погодження міського голови Богдана Андріїва, який, на той час, перевищив свої службові повноваження, однак так і не постав перед судом. Б. Андріїв немав права надавати дозвіл на вирубку дерев, що визначено положеннями відповідних департаментів міськради.

З 2016 року, за інформацією z.texty.org.ua, ТОВ “Ужагромікс” отримало від Департаменту міського господарства м. Ужгород замовлень на суму в понад 14 мільйонів гривень!

Щотижня в Ужгороді знищуються дерева – це і вул. Заньковецької та пл. Петефі, місцеві набережні, спільні райони тощо.

“Анітка мріє стати художником, дизайнером. А найбільша її мрія – це побудувати два притулки. Один притулок – для тварин, інший – для безпритульних людей” – розповідають журналістам батьки школярки.

Щиро сподіваємося, що мужня Анітка витримає ці випробування долі, а ненажерливі підрядники та місцева влада таки будуть покарані.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *