Кабмін затвердив законопроект про перевибори Павла Балоги

Кабмін затвердив законопроект про перевибори Павла Балоги
Павло Балога

Уряд розробив нормативну базу для проведення повторних виборів до Верховної Ради у одномандатних округах, в яких на попередніх виборах було неможливо встановити результати.

Відповідний законопроект “Про повторні вибори народних депутатів України до Верховної Ради України VII скликання у деяких одномандатних округах у зв’язку з неможливістю встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року” схвалено на засіданні Кабміну 13 травня.

“Це буде закон одноразової дії, оскільки склалась унікальна за роки незалежності ситуація, коли в кількох округах виявилось неможливим встановити результати волевиявлення громадян”, – зазначили у пресс-службі уряду.

Згідно з інформацією, законопроектом пропонується встановити, що проведення повторних виборів народних депутатів у цих одномандатних виборчих округах здійснюватиметься відповідно до статей 104 (повторні вибори) та 107 (особливості підготовки і проведення позачергових виборів депутатів) закону “Про вибори народних депутатів України” на підставі рішення Центральної виборчої комісії, яке приймається не пізніш, як через 15 днів після набрання чинності цим Законом.

“Таким чином уряд врахував зауваження, висловлені у остаточному звіті Місії спостереження ОБСЄ/БДІПЛ за виборами, що відбулися 28 жовтня 2012 року, зокрема, щодо створення законодавчих підстав для проведення повторних виборів народних депутатів України у 94, 132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах”, – зазначилиу Кабміні.

“Проект закону було розроблено у зв’язку з прийняттям ЦВК постанови від 5 листопада 2012 року № 1931 “Про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 та 223”, – пояснили в уряді.

Ще однією причиною, за повідомленням уряду, стало визнання 8 лютого 2013 року Вищим адміністративним судом України неможливим достовірно встановити підсумки голосування та результати виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 11 та 71. В останньому, як відомо ЦВК оголосило переможцем Павла Балогу.

“Таким чином, після ухвалення законопроекту Верховною Радою буде створено законодавчі підстави для проведення повторних виборів народних депутатів у 11, 71, 94,132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах”, – додали в Кабміні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *