Іршавські правоохоронці вилучають “ліві” ялинки

міліція-ялинкиПрацівники ДАІ Іршавського району разом із дільничними інспекторами Іршавського райвідділу міліції у ході проведення операції «Ялинка» затримали мешканців с.Собатино, які перевозили хвойні дерева.

Зустріч Нового року та Різдвяних свят тісно пов′язана з ялинкою, прикрашеною новорічними іграшками та гірляндами. Напередодні цих свят у наших лісах трапляються випадки незаконних вирубок ялинок, а тому іршавські правоохоронці розпочали передноворічну операцію «Ялинка».

До початку січня працівники Іршавського райвідділу міліції будуть патрулювати хвойні масиви району, а також перевіряти усі можливі місця реалізації новорічної лісової продукції. Крім цього, працівниками ДАІ будуть перевірятися транспортні засоби та місця торгівлі на наявність дозвільних документів.

Незаконна вирубка ялинки згідно з ст.65 Кодексом України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн., а на посадових осіб – від 119 до 204 грн. Крім того, передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання. Згідно ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – це тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн. з конфіскацією самих ялинок.

Незважаючи на це, знаходяться громадяни, які все ж намагаються заробити на знищенні лісу. Працівники Державтоінспекції по обслуговуванню Іршавського району та дільничні інспектори Іршавського райвідділу міліції при в′їзді у м.Іршава затримали два легкові автомобілі, на яких мешканці с.Собатино перевозили ялинки. Громадяни при перевірці не змогли пред’явити документи про підтвердження законності їх придбання. Автомобілі доставлено на штрафмайданчик райвідділу, за даним фактом триває перевірка.

У передноворічний період у нашому районі буде організовано виїзну торгівлю новорічними красунями, де ялинки можна буде придбати на законних підставах. Як альтернативу, мешканцям Іршавщини буде запропоновано широкий вибір штучних ялинок. Таким чином ми зможемо уникнути понівечення насаджень та значних збитків для наших Карпат.

Віта Горзов, Іршавський РВ УМВС

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *