Іноземець намагався провезти через митницю на Закарпатті партію дороговартісної косметики без декларування

Іноземець намагався провезти через митницю на Закарпатті партію дороговартісної косметики без декларування

Підприємливий іноземець, прямуючи з Угорщини в Україну в приватних справах, намагався завезти з комерційною метою чималу партію дороговартісної косметики – в обхід декларування та оподаткування.

Для перетину кордону громадянин Угорщини обрав митний пост «Лужанка» Закарпатської митниці Держмитслужби, заїхавши вчора 7 червня пізно ввечері на автомобілі марки «CITROEN». Під час проходження митно-прикордонного контролю у «зеленому коридорі» усно запевняв митників про відсутність в нього будь-якого товару, що підлягає декларуванню, або обмежений для переміщення через митний кордон України.

Втім, у ході перевірки багажного відсіку іномарки інспектори виявили у двох дорожніх валізах косметичні вироби іноземного виробництва у кількості 188 шт. Серед товару: тонізуючий лосьйон торгової марки «Valmont» виробництва Швейцарія (105 шт по 125 мл і 20 шт по 30 мл); зволожуюча маска «Valmont» швейцарського виробництва (30 шт по 50 мл) та подарунковий набір марки «By Tetesept» виробництва Німеччина (загальний об’єм по 150 мл – 33 шт).

До прикладу, в інтернет мережі ціна однієї зволожуючої маски цієї торгової марки становить 567 дол (тож 30 шт коштує 17 тис дол), одного лосьйону – 140 дол (відповідно 105 шт коштує 14700 дол). Тож, зрозуміло, що загальна вартість незадекларованої косметики значно перевищує дозволену вітчизняним законодавством суму 500 євро і до 50 кг для ввезення товару без декларування та оподаткування на одну особу.

Тож, відносно угорця складено протокол про порушення правил за статтею 471 Митного кодексу України, яка передбачає накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, – також конфіскацію цих товарів.

Наразі косметичні вироби вилучено, а їх остаточну вартість встановить спеціаліст-експерт, повідомили у пресслужбі Закарпатської митниці Держмитслужби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.