Ініціатива закарпатського жіноцтва по допомозі військовим

Нині в Західній Україні вже мало кого події на Сході України залишають байдужими. Отож і група жінок із Закарпаття вирішили долучитись до збору добровільних пожертв на закупівлю всього найнеобхіднішого для наших вояків в зоні антитерористичної операції: від харчів і таблеток для очищення води й до біноклів і приладів нічного бачення.

ініціатив
За повідомленням регіонального медіа-центру МОУ, на початках ідея волонтерської допомоги солдатам АТО виникла у мешканок Ужгорода Власти Негрі та її подруги старшого інспектора УІАЗ УМВС Лесі Бабич. Відтак, за три місяці у цій подвижницькій групі згуртувалося півтора десятка патріотично налаштованих жительок обласного центру. Співпрацює з ними й місцевий греко-католицький священик Павло Фіцай, котрий взявся надавати психологічну допомогу людям, які переживають за долю своїх синів і чоловіків, котрі захищають нашу Батьківщину від терористів.
ініціат– Розпочалося все у квітні місяці, – пригадує пані Власта, – я була активісткою однієї з політичних партій, й до нас надійшов лист, аби ми чимось допомогли бійцям добровольчого батальйону «Україна» Долучився до нас і допоміг коштами колишній працівник міліції Сергій Куруц, який зібрав п′ять ящиків гуманітарної допомоги. Все спільно придбане відправили в зону АТО «Новою поштою» на адресу командира батальйону Андрія Філоненка, додавши свій лист-звернення до військових. Хоча й не дуже вірили, що наш вантаж дійде до адресатів. Тому дуже здивувалися, коли нам зателефонували хлопці й красно дякували. Це нас надихнуло, й ми стали збирати кошти та допомагати військовій частині ОК «Північ» ЗС України. На той час ми зібрали їм понад дві з половиною тонни продуктів. Далі нам зателефонували з Нацгвардії й сказали, що за тиждень вони будуть виїжджати в зону АТО, і чи не могли й ми надати їм допомогу продуктами.
Нині волонтерська група функціонує вже як громадське об’єднання міжнародного рівня. Зокрема, коштом німецьких благодійників закуплено 4 прилади нічного бачення, сучасні потужні ліхтарі, надувні матраци, медикаменти, сорок металевих наколінників. Роботу організовано таким чином аби сприяти усім силовим структурам, військовослужбовці яких перебувають в зоні АТО. Лише за останній місяць ініціативні закарпатці відправили на Схід 6 вантажів на загальну суму близько 25 тисяч гривень. В основному це продукти, взуття, плащі-дощовики, рукавиці, мішки, бензопили, сокири. Також виконують й особисті прохання військовослужбовців, доправляючи їм розчинну каву, солодощі, риб’ячий жир, вітаміни тощо. Значним попитом нині у бійців користуються спеціальні таблетки для очищення води – дві такі імпортні пігулки здатні очистити 750 літрів сильно забрудненої води. А бензопили й сокири необхідні, аби швидко розбирати завали із дерев, які підступно влаштовують для наших бійців терористи.ініціаатив
Головними точками збору гуманітарної допомоги є ужгородські супермаркети в яких члени організації встановили спеціальні скриньки для добровільних пожертв. Також вони роздають покупцям на вході до торговельних рядів віддруковані переліки найнеобхіднішого майна в зоні АТО.
Варто зазначити, що бухгалтерський облік волонтерки ведуть дуже суворо: у відповідній групі соціальної мережі Фейсбук викладають скани чеків, видаткові відомості та інформацію про проходження вантажів.

Ігор Галущак
Фото волонтерської групи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *