Індекс інфляції на Закарпатті склав 103,3 %

продуктиІндекс споживчих  цін (інфляції)  по Закарпатській області та країні у квітні 2014 р. порівняно з березнем склав 103,3%, за січень-квітень п.р. по відношенню до грудня 2013р. – 105,9% та 106,4% відповідно.

На споживчому ринку області у квітні 2014 р. ціни на продукти харчування зросли  на 3,5%. Найбільше подорожчали  фрукти  та овочі.   Поряд з тим  подорожчали цукор, хліб і хлібопродукти, риба та продукти з риби, м’ясо та м’ясопродукти, макаронні вироби. Водночас, подешевшали  яйця.

Крім того, підвищення цін зафіксовано на алкогольні напої та тютюнові вироби на 1,0%, зокрема, алкогольні напої – на 1,1%, тютюнові вироби – на 0,9%.

На 4,6% зросли ціни на одяг і взуття.

Послуги закладів охорони здоров’я у квітні п.р. порівняно з березнем подорожчали внаслідок зростання цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання на 11,2%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла в цілому стали дорожчі   на 3,4%. На аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації ціни зросли на  5,0%.

Збільшилася вартість послуг  дошкільних закладів на 1,4%.

Індекс споживчих цін на транспорт за зазначений період склав 110,8%. Визначальним фактором формування зазначеного показника виступають ціни на  нафтопродукти та транспортні засоби. Так, у квітні п.р. порівняно з березнем транспортні засоби подорожчали на 22,9%,  паливо та мастила – на 18,8%. Крім того, тарифи на транспортні послуги  збільшилися на 1,0%,  за рахунок зростання вартості автодорожнього пасажирського транспорту  на 0,7%.

Е.Й.Йордан, начальник відділу статистики цін Головного управління статистики

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *