Єпископ Мілан Шашік та очільник Закарпаття Олексій Гетманенко обговорили питання освячення пасок

Єпископ Мілан Шашік та очільник Закарпаття Олексій Гетманенко обговорили питання освячення пасок

Про цей йшлося в ході розмови в.о. голови закарпатської ОДА Олексія Гетманенка та єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Мілана Шашіка.

Зустрівся сьогодні з єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії Міланом Шашіком. Говорили про відзначення Великодніх свят в умовах карантину.

Для нас важливо, щоб закарпатці були свідомими і дослухалися до цьогорічних рекомендацій. Бо, як показує світова практика, зупинити масове поширення коронавірусної інфекції вдалося завдяки жорсткому дотриманню карантину.

Так, ситуація нестандартна і ми з нею зіштовхнулися уперше. Та передусім, для нас важливо, щоб під час Великого і світлого свята, не було допущено масового скупчення людей і порушення карантину.

Повідомив єпископа, що наразі ми ведемо перемовини із представниками різних конфесій та правоохоронцями, щоб святкування Великодня проводили дистанційно.

Обговорюється пропозиція для мешканців сіл, освячувати пасхальні кошики біля будинків.

Також розглядаємо можливість освячення пасок прямо у пекарнях.

У свою чергу єпископ Мілан Шашік повідомив, що після нашої попередньої зустрічі, греко-католицькі священики проводять богослужіння в онлайн режимі.

Щодо освячення пасок: єпископ рекомендує провести цей обряд удома. Увімкнути онлайн богослужіння і під святкову молитву голови родин окроплять свяченою водою паски.

Вдячний за розуміння і надіюся на подальшу підтримку духовенства. Адже саме зараз кожен з нас повинен відповідально ставитися до вибору — перебувати у зоні ризику зараження чи залишатися вдома і вберегти себе, своїх близьких від інфікування недугою, – зазначив Олексій Гетманенко.

Підписуйтеся  на канал “Трибуни” в Telegram –  https://t.me/trybuna

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *