Громадськість Мукачева та керівництво краю піддали нищівній критиці намагання побудувати міні-ГЕС на Латориці

Громадськість Мукачева та керівництво краю піддали нищівній критиці намагання побудувати міні-ГЕС на Латориці

Жодної користі від міні-ГЕС місто Мукачево та громада не отримає. Про це пише в мережі Фейсбук Олександр Кармазин.

Купи сміття, які й так влада не може прибрати толком у місті, ризик паводків після кожного дощу в горах та при льодоходах.

Зниження рівня ґрунтових вод нижче по течії призведе до осушення колодців та полів, що зачіпає інтереси району, а вище по течії підвищення рівня ґрунтових вод призведе до підтоплення низовинних районів, підвалів, полів та наявних об’єктів інфраструктури…

Щодо пляжу то це не правда, ніякого пляжу не буде, це енергетичний об’єкт, а не об’єкт інфраструктури. Нікого не допустять до водойми навіть рибалок. Яскравий приклад цьому Тереблянська ГЕС.

А якщо б і було можливо облаштувати там пляж з точки зору законодавства то чи багато людей там би купалося?
Річка перетвориться на болото зі стоячою водою, яка зацвіте і перетвориться на розплідник хвороб та відстійник для нечистот та сміття!

Штучних водойм навколо Мукачева є достатньо щоб переконатися в тому, що там ніхто не купається і не використовує водойму як пляж.

Щодо не врахування думки громади то по перше це протизаконно, а по друге не правильно з моральної точки зору, хоча кого це цікавить!

Фахівці мають працювати над технічною стороною проекту, а не вирішувати замість громади що вона хоче, а що не хоче бачити на своїй землі!

Ще один обман в історії з міні ГЕС полягає в тому, що дехто з прибічників мера та його співучасників у злочинах проти громади торочать що електроенергія у місті стане дешевшою чи вироблену енергію місто буде продавати та заробляти мільярди до бюджету, або всі вулиці міста будуть освітлені бо електроенергія наша!

Бред сивої кобили це називається!

Те, що міні ГЕС буде розміщена в межах міста не дає місту чи громаді жодного права розпоряджатись виробленою там енергією, цю енергію у відповідності до ЗУ викупає держава за зеленим тарифом через Обленерго і продає, або закордон за високими цінами, або на внутрішній ринок, як і будь яку іншу електроенергію вироблену на ТЕС. Так пише Закон і ніхто в Мукачеві не може його змінити!

Щодо податку:

Також одним з аргументів співучасників злочину є байка про те, що місто отримає надходження до бюджету у вигляді податку!

Брехня!

За ЗУ підприємство сплачує податки за місцем реєстрації, якщо ТОВ “ГІДРОРЕСУРС -ЛАТОРИЦЯ” зареєстроване в м. Ужгород вул. Гойди 8, керівником якого є Маркович Юрій Петрович тел: 099 790 98 65 то й податки будуть спрямовані в Ужгород!

Таким чином громада Мукачева та району окрім проблем не отримає нічого!

Залишається здогадуватись що отримають аферисти, які не взяли до уваги думку громадських організацій та проігнорували 1500 підписів мукачівців зібраних за один день. І всіма можливими і не можливими способами проштовхують будівництво міні ГЕС, обманом громади, підробкою документів, маніпуляцією…

Як вважаєте за скільки грошей вище керівництво Мукачева так ризикує і напрягається?

З цього приводу висловився і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

– Мукачівська міська влада й далі намагається протиснути будівництво каскаду міні-ГЕС на Латориці, причому робить це всупереч і громаді, і здоровому глузду, і законодавству, – наголошує Геннадій Москаль. –  Остання ініціатива мерії про плебісцит по міні-ГЕС – знову повна профанація й некомпетентність.
По-перше, не може мерія ініціювати плебісцит – «Закон про референдум» скасований, новий не прийнятий, проведення плебісциту не передбачено «Законом про місцеве самоврядування в Україні», а сам плебісцит – це всенародне голосування з питань державної приналежності певної території чи політичної долі держави.
По-друге, мер Мукачева знову поширює відверті дурниці, кажучи про розгляд пропозицій по міні-ГЕС, які надійшли за період громадських слухань із 22 березня до 30 квітня. Вкотре пояснюю «юному даруванню», що ніяких громадських слухань у Мукачеві не було й не могло бути, бо порядок проведення громадських слухань розписаний у законодавстві України. Так, 13 грудня 2017 року Кабінет міністрів України своєю постановою № 989 затвердив Порядок проведення громадських слухань у процесі впливу на довкілля. Де чітко сказано, що організатор громадських слухань визначається уповноваженим центральним або регіональним органом один раз на рік на конкурсні основі, і що цей організатор має бути незалежним, об’єктивним, неупередженим і не мати потенційного конфлікту інтересів тощо. Тому говорити, що в Мукачеві відбулися громадські слухання по міні-ГЕС – значить дурити народ і знову демонструвати свою «неошколованість».
По-третє, нагадую пану меру, що річка Латориця хоч і тече через Мукачево, але не належить мукачівській владі. На це вказує стаття 13 Конституції України: «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу». Тому вирішувати питання будівництва каскаду міні-ГЕС на Латориці й наражати на ризик підтоплення все місто мерія не може.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.