Громада ОТГ Холмока категорично проти приєднання до Ужгорода (відео)

Громада ОТГ Холмока категорично проти приєднання до Ужгорода (відео)

Про це дискутували на засідання Ужгородського прес-клубу. 18 грудня 2019 року Кабінет Міністрів затвердив перспективний план формування територій громад Закарпатської області, який попередньо передбачав створення в регіоні 60 громад. Але виявилося, що одну громаду до плану не включили.

 Про політичний підтекст такого рішення Кабміну, хто з місцевих політиків не зацікавлений у функціонуванні потенційно найбагатшої ОТГ у Західній Україні, розказалипредставники ОТГ. «22 грудня відбулися вибори і ми думали, що почнемо рік як новостворена громада. Але виявилося, що не так все гладко, – каже Тетяна Вачиля, голова Холмківськоі сільської ради. – 4 роки ми боролися, щоб створити громаду, виграли всі судові справи, у вересні отримали висновок по (щодо спроможності створення ОТГ). І знову боремося. На території ОТГ два великі заводи, багато підприємств, і немає підстав казати, що ми є неспроможною громадою. Ми не залишимо цю ситуацію так, люди готові нас підтримувати, їхати якщо треба у Київ».

Холмківська ОТГ швидше за все стала «розмінною монетою», у цьому переконаний Вадим Шоля, Тарнівецький сільський голова. «Це зроблено в інтересах когось, – коментує Вадим Шоля. наша громада більш, ніж спроможна. Наші території– це території колишнього колгоспу ім.Горького, люди прожили багато років разом. Розуміються між собою і розуміють сьогоднішню ситуацію. «Біла пляма» на карті затвердженого плану може відійти до міста Ужгорода. Ми є як кістка в горлі певним політикам, можливо й так. Але розвиток громади не є політичним явищем. Якщо люди довірили нам ці посади, маємо робити все, щоб громада відбулася. І чого так стається якраз напередодні нового року, коли вже є обрані депутати і планується перше засідання».

За словами Вадима Шолі, голови сіл, які увійшли у Холмківську ОТГ, пройшли чималий шлях з мітингами, судами, щоб зрушити питання з «мертвої точки». «А  бажання декого: чи міського голови, чи окремих депутатів ВР, відхиляє всі рішення обласної ради. Було надано дозвіл на створення ОТГ, – каже Вадим Шоля. – Був піар окремих нардепів, що вони відстояли 60 ОТГ для Закарпатської області. А в результаті затвердили 59 ОТГ».

 Очільники сільських рад, які входять до Холмківскьої ОТГ  готують листи до Кабміну, Президента та Мінрегіонбуду. За словами Тетяни Вачилі, навіщо було проводити вибори, виділяти кошти, а у результаті не затверджувати громаду уперспективному плані. «Є Закон про добровільне об’єднання територіальних громад і він діє, – нагадує Тетяна Вачиля . – Адже, якщо питання не вирішиться, то нас приєднають до Ужгорода, а громада цього не хоче».  

Василь Сіка, Сторожницький сільський голова зауважив, що бажання приєднати територію Холмківсьої ОТГ до Ужгорода висловив Богдан Андріїв. «Він сказав, що наша громада хоче до Ужгорода. Кабмін врахував це і зробив нас «білою плямою», – каже Василь Сіка. –  Але жителі цього не хочуть».

 Цього року восени в Україні заплановав провести вибори до місцевих рад. «До цього часу Холмківська ОТГ житиме як громада, але з окремими сільськими бюджетами», – каже Тетяна Вачиля. За спеціальною методикою розрахунку бюджету для Холмківської ОТГ він мав би складати 160 млн.грн.  

Представники Холмківської ОТГ зауважили, що подібна ситуація на Закарпатті склалася із селом Неліпино. Але там навіть не відбулися вибори.

Приєднатися до Холмківської ОТ мають намір і Коритняни, і Кінчеш. Мешканці цих сіл зібрали понад 1000 підписів під такою заявою (загалом у селах 1800 мешканців).

Представники Холмківської ОТГ зауважили, що з питання приєднання територій до Ужгорода з ними комунікувалидвічі: два роки тому та цього року перед сесією обласної ради. Але позиція сільських рад така: вони хочуть бути окремою громадою.  А з Ужгородом співпрацювати суто в економічній площині.

Відео за посиланням:

https://fbwat.ch/1jl2UWGp50FhWFrL

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *