Говорити про якісь значні позитивні прориви у банківській системі України зарано – експерт

фінансиНа запитання кореспондента “Трибуни” : “Як почуває себе банківська система України на початку 2013 року ?” фінансовий експерт з Ужгорода Інна Конар відповіла:

– Перший квартал 2013 року банківська система в цілому закінчила з прибутком, задекларувавши досить високий результат 3,3млрд.грн. Також варто відзначити, що протягом усієї весни спостерігалось збільшення грошових ресурсів на рахунках фізичних та юридичних осіб. Щодо кредитного портфелю, то він теж трохи (на 0,35%) зріс. Це відбулось переважно за рахунок кредитування юридичних осіб.

Проте говорити про якісь значні позитивні прориви зарано. Під час економічної рецесії можна очікувати негативного впливу несприятливих ринкових умов: послаблення гривні, нестійкий стан більшості підприємств, зменшення платоспроможності населення , погіршення якості кредитних портфелів. Сьогодні великою проблемою є саме обслуговування кредитів. Адже, незважаючи на те, що банки почистили свої портфелі (за рахунок ефективної роботи з недобросовісними боржниками, часткової реструктуризації, продажу, або списання неякісних кредитів), дефолти продовжують з’являтись, що змушує нести значні витрати на формування резервів. Доступу до дешевих закордонних пасивів (як у до кризовий період) фінансові установи не мають, тому досить дорого залучають їх у населення. В цей же час відсотки за кредитами – на грані доступності і їх майже не має куди піднімати. Тому процентний дохід банків значно зменшився.

Акценти зміщуються в бік збільшення комісійних заробітків, продажу небанківських продуктів, інвестицій в облігації внутрішньої державної позики.. Однак попит обмежується можливостями: проблемами в економіці країни, фінансовим станом клієнтів.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *