Головний лісівник Закарпаття каже, що галузь успішно модернізують

фізикЦе у два рази більше ніж у 2012 році. Про це журналістам розповів головний лісівник Закарпаття Ігор Фізик.

– Зараз працюємо над нанесенням GPS-трекерів трас лісових доріг, які побудовані та плануються будувати, на електронні цифрові карти. Для підвищення ефективності використання дорожньо-будівельної техніки на будівництві лісогосподарських доріг на всю наявну техніку встановлені GPS-  приймачі. Це дає можливість в режимі онлайн тримати на постійному контролі хід будівництва доріг, ефективність використання дорожньо-будівельної техніки, – зазначив Ігор Фізик.

У цьому та наступному роках лісівники Закарпаття повинні забезпечити виконання завдань з будівництва 93,7 км нових лісових доріг, мостів, підпірних стінок та ремонту і утримання існуючої лісової дорожньої інфраструктури.

Мобільні канатні установки використовуватимуть закарпатські лісівники

Це одне із нововведень у роботі, про яке розповів під час брифінгу журналістам головний лісівник краю Ігор Фізик.

– У 2014 році з метою підвищення рівня застосування природозберігаючих технологій будемо впроваджувати такі установки. Вони успішно конкурують з іншими засобами механізації трелювання лісу та  сприяють збереженню ґрунтового покриття.  Такі наразі є тільки у приватних підприємств. Також плануємо закупівлю  повітряно-трелювальних установок для всіх держлісгоспів.
Серед інших нововведень – повна автоматизація бухгалтерського обліку, шляхом поєднання його з системою електронного обліку деревини, покращення матеріально-технічної бази. Так, заплановано закупити додатково 8 тракторів та 6 сушильних камер.

У 2013-му в області році було зафіксовано 5 лісових пожеж

Про це під час брифінгу у середу, 5 лютого, розповів журналістам начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Фізик.

Загальна площа, на якій зафіксовано ці загорання, – 4 га. За словами головного лісівника, це менше ніж у 2012 році на 91% (46,7 га):

– Цього вдалось досягти завдяки вчасно проведеними профілактичними заходами. Так, здійснюється закупівля пожежної техніки та інших засобів для боротьби з вогнем. Для спостереження за лісовими масивами встановлюються спеціальні відео-системи. Діють вони уже у Рахівському районі, найближчим часом плануємо встановити на Воловеччині. Для виявлення порушників та оперативного реагування задіюють патрульні автомобілі, обладнані системою GPS-контролю.

Застосування природозберігаючих технологій – одне із головних завдань на 2014 рік для закарпатських лісівників

Також у 2014 році закарпатські лісівники працюватимуть над
подальшим збільшенням загальної площі лісів, створенням 9,1 га нових плантацій новорічних ялинок:
– Також серед наших пріоритетів – забезпечення раціональної розробки лісосік та ефективне використання деревини, поліпшення ефективності охорони лісів від незаконних рубок, пожеж та браконьєрства, проведення заходів безпеки працівників, дотримання вимог охорони праці щодо розроблених технологічних процесів, забезпечення робітників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту. А також – запровадження на підприємствах сучасних енергозберігаючих технологій, – розповів під час брифінгу начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Фізик.

Понад 3 000 гривень – середня зарплатня у галузі лісового господарства

Про це під час брифінгу розповів журналістам головний лісівник краю Ігор Фізик.

Удосконалення системи оплати праці, організаційної структури підприємств, ефективне  використання лісових ресурсів та впровадження нових технологій забезпечило зростання продуктивності праці на 19%, порівняно з попереднім роком. За підсумками  2013 року середньомісячна заробітна плата становить 3203  грн., що більше на 324 грн. в порівнянні з 2012 роком.
– Нашими підприємствами сплачено до зведеного  бюджету  48,9 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів. Ріст порівняно з аналогічним періодом 2012 року становить 7,8 млн. грн. (19%). Сплачено до  Пенсійного фонду єдиний соціальний внесок в сумі – 44,8  млн. грн.. Ріст порівняно з аналогічним періодом 2012 року становить  понад 7 млн. грн.
Заборгованості із виплати заробітної плати та сплаті податків на підприємствах галузі немає. Та за словами головного лісівника краю, заборгованості є у підприємств «Агролісу», які були приєднані до структури управління минулоріч.
У 2013 році на ведення лісового господарства використано 187,8 млн. грн., із них 94% –  власні кошти лісогосподарських підприємств, близько 6% (10,6 млн. грн.)  – асигнування із держбюджету.

Інформує прес-центр ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *