Голова закарпатської “Просвіти” провів зустрічі з лідерами українців Словаччини

Голова Закарпатського крайового товариства “Просвіта”  Павло Федака провів зустрічі з лідерами української громади Словаччини.

З головою Союзу русинів-українців Словаччини Павлом Богданом було обговорено питання доцільності відновлення роботи Генерального консульства України в Пряшеві, аже в цей складний період на території сусідньої країни зареєструвалися  за програмами тимчасового захисту понад 100 тисяч Українців,

Велика частина з них живе на сході Словаччини і потребує консульського обслуговування на місці, а не за 500-600 км в Братиславі.

Керівництво Закарпатської ОВА готове сприяти налагодженню діалогу між МЗС України та словацькою стороною з приводу цього важливого питання.

Закарпатська ОВА має ініціювати відновлення роботи Генконсульства України у Пряшеві

Збереження культурних традицій українців Словаччини були темою розмови з головою Спілки українських письменників Словаччини Іваном Яцканином та головним редактором газети «Нове Житя» (Пряшів) Мирославом Ілюком. Україна повинна інстенсифікувати культурний обмін з українцями Словаччини задля збереження їх ідентичності та надавати реальну допомогу у вирішенні нагальних питань.

Базою для розширення культурного співробітництва може стати вищий навчальний заклад Академія культури і мистецтв Закарпатської обласної ради  (ректор Наталія Шетеля, заслужений працівник культури України, доктор педагогічних наук), який готує фахівців у галузях менеджменту соціокультурної діяльності, інформаційної, бібліотечної та архівної справи, хореографів, музикантів, акторів театру і має великий досвід налагодження звʼязків на теренах Європи.

/

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *