Голова Закарпатської облради Петров руйнує президентську вертикаль влади

Голова Закарпатської облради Петров руйнує президентську вертикаль влади

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров видав розпорядження про оголошення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів низки комунальногих закладів Закарпатської облради, до виборів керівників готуються: «Закарпатський обласний угорський драматичний театр», «Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая», «Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва», «Академічний камерний хор «Кантус».

Раніше такі конкурси оголошував Департамент культури Закарпатської ОДА. Останнього разу на початку липня проводився конкурс на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького» Закарпатської обласної ради.

Тоді ніхто з 5 кандидатів не набрав більшість – а це згідно із законодавтвом 5 із 9 голосів. Серед претендентів брали участь у конкурсі – четверо теперішні або колишні працівники музею, і один – не закарпатець, який не має відношення до музею – свояк Петрова. Останній набрав всього 1 голос (детальніше:  Нардеп Тищенко відмовився “ламати через коліно” представників закарпатської музейної комісії ).

Департамент культури Закарпатської ОДА мав оголосити повторний конкурс, але з невідомих причин не оголосив.

На сьогоднішній день немає і розпорядження голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького» – особисте питання набуло розголосу і значного суспільного резонансу.

Очевидно одне, що Петров хоче керувати культурою Закарпатської області, але для цього треба було створити управління культури в складі апарату Закарпатської облради, а його нема. На останній сесії Закарпатської облради також змінено статути обласних закладів культури, тепер Петров своїм розпорядженням тимчасово покладає виконання обов’язків Директора на особу з числа штатних працівників закладу або призначає виконуючого обов’язки з числа інших осіб (образно кажучи, культурою може керувати кухарка).

Чим тепер займатиметься підрозділ президентської гілки влади Департамент культури Закарпатської ОДА невідомо. Відбувається руйнування і дезорганізація культурної спільноти краю.

У ситуацію має втрутитися Міністерство культури та інформаційної політики, у я кого облрада постійно випрошує гроші на реставрацію комунальних пам’яток культури, необхідно чітко і недвозначно розділити повноваження облради та ОДА.

Читайте також: Учасники бойових дій рекомендують Президенту усунути Олексія Петрова з посади голови Закарпатської облради (документ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *