Голова села на Виноградівщині роздавав землю своїм родичам

Прокуратурою Закарпатської області оскаржено рішення Виноградівського районного суду, яким було відмовлено у задоволенні позову про повернення територіальній громаді понад 2 га земель сільськогосподарського призначення, незаконно виділених у приватну власність.

Так, установлено, що на сесії сільської ради надано у власність земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства двом громадянам, – близьким родичами сільського голови, який брав участь у прийнятті радою відповідних рішень.

Постановою суду у справі про адміністративне правопорушення посадовця визнано винним у вчиненні корупційного діяння щодо неповідомлення особою про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

Вподальшому, керівником відповідної місцевої прокуратури пред’явлено позовну заяву про скасування рішень ради та про повернення земель у власність громади.

Однак, незважаючи на імперативну норму ч.1 ст.67 Закону України “Про запобігання корупції” про те, що нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього Закону, можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, серед інших у т.ч. прокурора, місцевий суд відмовив у задоволенні позовних вимог.

Порушення цього Закону при прийнятті рішення органом місцевого самоврядування є безумовною підставою для визнання незаконним такого рішення та автоматичного його скасування.

Відтак, прокуратура області оскаржила дане судове рішення до Закарпатського апеляційного суду та вимагає повернути територіальній громаді понад 2 га земель сільськогосподарського призначення, незаконно виділених у приватну власність.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *