Zakupki.Prom.ua - найбільший майданчик державних і комерційних тендерів, офіційний учасник систем ProZorro та Rialto

Голова села на Виноградівщині роздавав землю своїм родичам

Голова села на Виноградівщині роздавав землю своїм родичам

Прокуратурою Закарпатської області оскаржено рішення Виноградівського районного суду, яким було відмовлено у задоволенні позову про повернення територіальній громаді понад 2 га земель сільськогосподарського призначення, незаконно виділених у приватну власність.

Так, установлено, що на сесії сільської ради надано у власність земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства двом громадянам, – близьким родичами сільського голови, який брав участь у прийнятті радою відповідних рішень.

Постановою суду у справі про адміністративне правопорушення посадовця визнано винним у вчиненні корупційного діяння щодо неповідомлення особою про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

Вподальшому, керівником відповідної місцевої прокуратури пред’явлено позовну заяву про скасування рішень ради та про повернення земель у власність громади.

Однак, незважаючи на імперативну норму ч.1 ст.67 Закону України “Про запобігання корупції” про те, що нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього Закону, можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, серед інших у т.ч. прокурора, місцевий суд відмовив у задоволенні позовних вимог.

Порушення цього Закону при прийнятті рішення органом місцевого самоврядування є безумовною підставою для визнання незаконним такого рішення та автоматичного його скасування.

Відтак, прокуратура області оскаржила дане судове рішення до Закарпатського апеляційного суду та вимагає повернути територіальній громаді понад 2 га земель сільськогосподарського призначення, незаконно виділених у приватну власність.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *