Голова одного з сіл на Ужгородщині попалася на отриманні хабара в 30 тисяч доларів

хабарГолова с. Холмець підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, тобто в зловживанні службовим становищем, кваліфікуючими ознаками якого є умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян та державним інтересам.

Сьогодні, 4 серпня Ужгородський міськрайонний суд задовільнив клопотання прокуратури і обрав щодо голови села запобіжний захід: тримання під вартою із визначенням розміру грошової застави – 30 тис.грн.

Досудовим розслідуванням встановлено, що голова села Холмець Ужгородського району вчинила умисний, корисливий злочин у сфері службової діяльності.

Зокрема, у квітні до неї, як до сільської голови, звернулась закарпатка для отримання у власність земельну ділянку площею 1 га сільськогосподарського призначення на території Холмецької сільської ради. Голова села, знаючи, що в межах населеного пункту с. Холмець вільної земельної ділянки такої площі не має, запропонувала жінці отримати у власність земельну ділянку в урочищі «Кіш Гід» за межами населеного пункту, при умові сплати їй неправомірної вигоди в розмірі 30 тисяч доларів США.

Чиновниця, зловживаючи своїм службовим становищем, виготовила фіктивний витяг з рішення сесії Холмецької сільської ради, в якому вказала, що закарпатцю К. – підставній особі, нібито передано у власність земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 1 га.

Відтак, вказані рішення сесії, сільський голова надала в ПП «Ужгеостар» для оформлення технічної документації, на підставі якої, на вказану земельну ділянку Реєстраційною службою Ужгородського міськрайонного управління юстиції було видане Свідоцтво про право власності земельною ділянкою 1 га закарпатцю К.

Затримано голову села було вже в Ужгороді, в одній з приватних нотаріальних контор. Там чиновниця отримала від жінки раніше обумовлену суму неправомірної вигоди в розмірі 30 тисяч доларів США після оформлення договору про дарування вказаної земельної ділянки від закарпатця К.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *