Голі нудисти носилися закарпатським Шипотом (фото)

шипотЗбоченці всіх мастей зібралися на Закарпатті.

Минулими вихідними, в ніч з 6 на 7 липня на гірській галявині поблизу села Пилипець Міжгірського району Закарпатської області хіпі та неформали святкували свято Івана Купала. Із початком тепла Шипіт, а так називається фестивальна галявина через однойменний водоспад, який протікає неподалік, наповняється різними субкультурниками.

Захід не має офіційного організатора, програми. Неформали розбивають намети й відпочивають. Грають на гітарах, сопілках, тамтамах, волинках, бубнах. П’ють переважно місцеве вино.

Цю галявину в 1992 році знайшли кілька хіпі з України. Вирішили зробити її територією миру та любові. Щороку приїжджали на літо і запрошували в гості однодумців зі всього колишнього СРСР. Із часом сюди почали навідуватися і представники  інших субкультур, неформали зі Швейцарії, Німеччини, Австрії, Америки.

На Шипоті не заведено говорити про політику, релігійні переконання. Усі негласно дотримуються хіпівського закону життя. Тому багато хто залишає всі цінні речі в наметах не боячись, що їх вкрадуть.

«Сюди можна взагалі приїхати без нічого, – розповів рокер з Червонограда Роман. – Але ніхто тебе в біді не залишить. В кожному таборі тобі запропонують поїсти чи переночувати. Пригостять вином і сигаретами. Тут чи не єдине місце в Україні, де ще не забули, що таке добро».

Пік фестивалю випадає на ніч перед Івана Купала. Цієї ночі в центрі галявини розпалюють величезну ватру. Цього року вона мала у висоті близько семи метрів. Після цього розпочинаються ритуальні танці. Дехто виконує їх голяка.

5 Comments

 1. Зауваження шановній редакції та автору матеріалу зокрема:
  – голі нудисти – масло масляне, соромно не знати;
  – лід про “збоченців всіх мастей” демонструє повну відсутність як толерантності до традицій субкультур, так і повну відсутність розуміння того, що робиться на фестивалі.

 2. Слово Божье говорит что даже после грехопадения !!!
  Адам и Ева увидев себя голыми спрятались в кустах…
  а в диалоге с Богом сказали: мы спрятались, потому что оказались голыми…

  А эти ребята хахают и радуются показывая свою наготу 🙁

  Итог: если даже грешному человеку стыдно быть голым, кто же тогда эти люди?

  PS: Бог всегда одевает человека, а дьявол раздевает.

  Задумайтесь кому вы служите!!!

  1. С точностью до наоборот. Когда Адам и Ева жили в раю и были “чистыми” они не стеснялись друг друга и ходили нагими. После грехопадения они взглянули друг на друга “другими глазами” и испугались, спрятались и начали стесняться друг друга.
   А поступки толпы, о которой написано в статье, никакого отношения к “первым людям” не имеют.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *